Weer succes in het bekervoetbal? Ajax 2 betaald voetbal Ignacio Tuhuteru leidde als aanvoerder van Ajax 2 zijn elftal naar het kampioenschap in de reserve Eredivisie. Bij wijze van grap toonden Louis van Gaal en Gerard van der Lem (trainer van Ajax 2) direct na afloop van Ajax - Heerenveen de "kleine schaal" voor het kampioenschap van Ajax 2 aan de pers. Het hoeft niet per ser maar als het lukt is het toch leuk en het lukte dit seizoen: Ajax 2 werd kampioen van Nederland in de eredivisie voor de reserve teams. Trainer Gerard van der Lem en elftalleider Herman Bosschieter kunnen tevreden zijn. Ajax 2 blijft voor de allerbesten in de jeugd de tussenstap op weg naar het eerste elftal. Maar het heeft ook een functie om spelers uit de A-selectie, die om welke reden dan ook enige tijd niet actief konden zijn, in de hoofdmacht weer "terug te brengen" door in het tweede elftal weer vorm en wedstrijdritme op te doen. Derhalve kan zelden gesproken worden van een vaste formatie die elke week speelt. Om desondanks goed te presteren en kampioen worden met zes punten voorsprong op Sparta en acht punten op PSV en Feyenoord, is een compliment waard. De titel is niet slechts een eretitel want het kampioenschap geeft recht tot deelname aan het toernooi om de KNVB-beker (dit seizoen gesponsord en daarom "Amstel Cup" genaamd). Daar heeft Ajax met het tweede elftal heel goede herinneringen aan. In het seizoen 1987-88 kwalificeerde het tweede elftal zich. Het won eerst van Quick Boys (0-7), vervolgens van Sparta (2-1) en FC Groningen (3-1). Een dag later werd Ajax 1 door FC Den Bosch uit het toernooi geworpen maar Ajax 2 ging lekker door; won vervolgens ook nog van Volendam (2-3) en bereikte daarmee de kwartfinale tegen RKC waar een mix van Ajax 2 en Ajax 1 nipt met 2-1 verloor. Er is genoeg reden om de verrichtingen van het tweede elftal nauwkeurig te blijven volgen of een wedstrijd te bezoeken. Ajax 2 speelt zijn thuiswedstrijden op dinsdagavond, aanvang 19.30 uur terwijl de wedstrijden in de Beloftencompetitie op donderdagavond worden gespeeld, aanvang 19.00 uur. In principe allemaal op het hoofdveld in de Meer en de toegang is gratis. PRESENTATIEGIDS AJAX '94 '95

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 161