Even een stapje terug Zaterdagafdeling Optimisme regeerde bij trainer Dick de Groot, elftalleider Cees Boot en verzorger René Wormhoudt, toen de zaterdag 1 zich voor het eerst in het afgelopen seizoen mocht presenteren in de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal. Hoe teleurgesteld moeten zij en de spelers geweest zijn, toen na een beslissingswedstrijd tegen Volendam het doek alweer viel. Na één seizoen op het hoogste niveau komt Ajax in het seizoen 1994-1995 in de tweede klasse uit. Achteraf bekeken, maar dat is altijd makkelijk, heeft Ajax de slag verloren in de eerste helft van de competitie. De gewenning aan het niveau van de eerste klasse heeft te veel punten gekost. In de tweede helft van het seizoen kon dat verlies niet meer worden goedgemaakt. Toch scheelde het niet veel want de ploeg groeide langzaam naar een acceptabel niveau waardoor veel tegenstanders vaak alleen nog met fysieke kracht een antwoord op het Ajax-spel konden vinden. In elk geval was iedereen weer een ervaring rijker. Er was echter er ook aanleiding om maatregelen te nemen teneinde het eerste zaterdagteam een nog betere functie in de opleiding te geven en tegelijkertijd het elftal op een hoger niveau te brengen. Zo zal de technische leiding met ingang van dit seizoen in handen liggen van Spitz Kohn en zal er nog meer nadruk komen te liggen op het integreren van uit de Ajax- jeugd afkomstige voetballers. Met alle waardering voor het vele werk van trainer Dick de Groot, die in het nieuwe seizoen zal terugkeren naar het jeugdvoetbal, is er in elk geval een schone taak voor de nieuwe trainer van A Beelden uit de wedstrijd Noordwijk Ajax van het vorig seizoen. In het sei zoen 1994-1995 gaat Ajax zaterdag 1 onder leiding van trainer Spitz Kohn trachten terug te keren in de hoogste afdeling. Ajax zaterdag 1, Spitz Kohn, weggelegd om het elftal weer terug te brengen naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Verder zal "newcomer" Co Jager zich bezig houden met de training van Ajax 2 en 3 terwijl Henk Buskermolen zich zal inspannen om met Ajax 4, net als in het afgelopen seizoen, weer kampioen te worden. Ook dit seizoen speelt de zaterdag 1 zijn thuiswedstrijden op het bij veld van het Olympisch Stadion, aanvang 14.30 uur. PRESENTATIEGIDS AJAX '94 '95 159

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 159