Ajax Jeugd m De resultaten van de Ajax- jeugd staat op het eerste gezicht een beetje in de schaduw van de prestaties van het eerste elftal. Toch is deze schaduwpositie slechts schijn. De Ajax-jeugdopleiding is het fundament van de vereniging, de waarborg voor de toekomst van de club. Op Voorland, de bakermat van de Ajax- opleiding, wordt met uitermate veel energie en via een uitgestippeld beleid geschaafd aan de talenten van de toekomst. In het afgelopen seizoen werden er zes elftallen uit de Ajax-opleiding kampioen. Van de jongste jeugd (Ajax E2) tot aan de oudste leeftijdsgroep (Al) ging de rood witte vlag in top. De Al junioren behaalden hun titel makkelijker dan het voorgaande seizoen. In de landelijke jeugdcompetitie werd de concurrentie (Feyenoord, PSV en FC Twente) op flinke afstand gehouden, hetgeen veel zegt over de krachtsverhoudingen in het jeugdvoetbal in Nederland. Ook de BI jeugd behaalde de titel in de eigen afdeling, waarna het op 4 juni in Eindhoven met ruim verschil van FC Den Haag won en zich dus algeheel kampioen van Nederland mocht noemen. Even succesvol waren de Cl junioren die in een beslissingswedstrijd tegen Zeeburgia het kampioenschap veilig stelden en zich, na twee beslissingswedstrijden tegen Almere, voor de Landelijke B-competitie wisten te plaatsen. Andere kampioenen waren de B2, D2 en E2 junioren. Indeling Alle jeugdelftallen van Ajax spelen op het hoogste niveau waarbij vaak teams in een hogere leeftijdscategorie worden ingedeeld. Dit om de weerstand zo groot mogelijk te maken, waarbij wel in het oog wordt gehouden dat de fysieke verschillen niet te groot worden, waardoor een aantal spelers niet meer aan goed voetbal zouden toekomen. Een goede balans weten te vinden tussen een zo groot mogelijke weerstand en het blijven ontwikkelen van het voetbal in de Ajax-stijl blijft uiteraard van groot belang. Vanzelfsprekend komen de Al junioren weer uit in de landelijke eredivisie en zij spelen hun thuiswedstrijden op zaterdagmiddag vanaf 14.30 uur. Een stapje lager, in de landelijke eerste divisie, zijn de A2 junioren ingedeeld die wat eerder op de zaterdagmiddag (12.00 uur) zijn te bewonderen. De BI, B2 en Cl elftallen zijn gerangschikt in de zogenoemde L.B.C. wat staat voor Landelijke B-Competitie. De BI speelt natuurlijk in die leeftijdscategorie in de eerste divisie en begint de thuiswedstrijden zaterdagmiddag om 12.30 uur. De B2 komt uit in de tweede divisie van de L.B.C. en speelt de wedstrijden op zondagmiddag 12.00 uur. Door de goede prestaties in het afgelopen seizoen en de gewonnen strijd tegen Almere mag ook het Cl elftal (12-14 jaar) dit seizoen uitkomen in de derde divisie van de L.B.C. Hoe deze jongens zich staande zullen gaan houden in een poule met B-teams (14-16 jaar) kunt u zien op zondagmiddag vanaf 12.00 uur. De C2 en Dl junioren komen, ieder in een verschillende competitie, uit in de promotieklasse C junioren. Beide teams Leiding De technische staf zal in het komende seizoen bestaan uit Herman Borman, Dick de Groot, Heini Otto, Hennie de Regt, Jan Olde Riekerink en Patrick Ladru en onder leiding staan van de Direkteur Opleiding Co Adriaanse. Zoals voorheen zal Tonnie Pronk fungeren als Hoofd Scouting, treedt Frans Hoek op als keeperstrainer en neemt Patrick Wormhoudt de aerobics-training voor zijn rekening. De tien jeugdelftallen van Ajax zullen ook het komend seizoen kunnen beschikken over de elftalleiders Cas Harms, Teun Bogaard, Rolf Grootenboer, Cor van Eijden, Jan van Eijden, Wim Stuut, Frits Andriese, Henk van Teunenbroek, Edwin Kortlevers en Ed Lefeber. De fysiotherapie wordt weer verzorgd door Frank van Deursen, Erna Spil en enkele stagiaires van de Hogeschool Amsterdam. Algemeen Jeugdsecretaris is Hans Bijvank en secretaris van de Jong Junioren is Floris Thoolen. WÊËt spelen hun thuiswedstrijden op zondagmorgen, aanvang 10.00 uur. Last but not least de D2, El en E2 jeugdteams. Deze elftallen met de jongste jeugd van Ajax komen allemaal uit in de D-juniorencompetitie die wordt afgewerkt op de zaterdagochtend: de D2 begint om 10.00 uur, de El om 11.00 uur en de allerjongsten, de E2, moeten al om 09.45 uur het veld in. PRESENTATIEGIDS AJAX '94 '95 157

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 157