Club van 100 In het afgelopen seizoen wist geen Ajacied de magische grens van honderd competitiewedstrijden te overschrijden. Wel vond er een aantal flinke verschuivingen plaats in de bovenste regionen. Stanley Menzo pakte op de valreep nog twee wedstrijden mee waardoor zijn totaal aantal competitieduels op 249 kwam. De teruggekeerde Frank Rijkaard voegde dertig competitiewedstrijden aan zijn totaal toe en steeg van positie 31 naar de plaats vlak onder de vroegere grootheden Jan Potharst en Piet van Reenen. Van de huidige Ajacieden is Sonny Silooy de meest ervaren man. Zijn competitietotaal staat op 257 en met dat aantal klom hij naar een gedeelde zeventiende plaats met Rinus Michels. Grote progressie maakte ook Frank de Boer. De linkerverdediger voegde 34 wedstrijden aan zijn totaal toe en bevindt zich nu met 185 wedstrijden op een veertigste plaats, waar ook Dennis Bergkamp vertoeft. De afscheidnemende Stefan Pettersson sloot zijn Ajax-totaal af op 152 wedstrijden. Dat zijn er evenveel als Klaas Nuninga indertijd bij elkaar speelde. De volgende Ajacied die zich in de ranglijst zal spelen moet Ronald de Boer zijn. De aanvaller beëindigde het seizoen met een totaal van 96 wedstrijden. Wanneer Mare O vermars (nu op 68 wedstrijden) niet teveel mist kan ook hij in zijn derde seizoen als Ajacied de honderd-wedstrijdengrens overschrijden. Overigens vertekent de lijst nogal in het voordeel van het huidige voetbal, aangezien in de amateurjaren voor 1954 het aantal competitiewedstrijden aanzienlijk minder was, met een minimum van achttien. Daar staat tegenover dat de spelers langer bij dezelfde club bleven spelen en dus ook hun clubtotaal vaak flink opschroefden. Achter de wedstrijdtotalen in de volgende lijst vindt u de jaren waarin de betreffende speler in Ajax-1 actief was. Onaantastbaar staat Sjaak Swart op de eerste plaats van de lijst van Ajacieden die de meeste competitiewedstrijden voor de club speelden. Tussen 1956 en 1973 trok Mister Ajax maar liefst 463 keer het Ajax-shirt om de schouders. 140 PRESENTATIEGIDS AJAX '94/ 95

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 140