Recordinternational Ruud Krol schudt de hand van de Franse captain Michel Platini. In totaal kwam Krol 83 keer voor Oranje uit. Daarvan deed hij dat 71 keer als Ajacied. Johan Cruijff speelde relatief weinig interlands voor een voetballer van zijn kaliber. Zijn algemeen totaal is 48 en 22 daarvan speelde Cruijff als Ajacied. In zijn Oranjecarrière scoorde Cruijff 33 keer. Twee (ex-) Ajacieden vieren feest nadat Oranje Europees kampioen is geworden. Frank Rijkaard en Marco van Basten debuteerden als Ajacied in het Nederlands Elftal. Ronald de Boer in actie tijdens de interland Polen - Nederland. De Ajax- spits bracht in deze laatste kwalificatiewedstrijd voor het WK 1994 het laatste Oranje-doelpunt op zijn naam. In de voorbereiding op het WK 1994 debuteerde Edgar Davids tegen Ierland als 88e Ajacied in Oranje. Ronald Koeman weer een flink aantal stappen dichterbij het record van Ruud Krol. Die heeft het interland-record (83 wedstrijden) op zijn naam. Ook Frank Rijkaard verzamelde in Amerika (en in de voorbereiding op het WK) interland-wedstrijden. Met zijn meer dan zeventig "caps" schaarde hij zich tot de onbetwiste "all-time greats" van het Nederlandse voetbal. Van de gebroeders De Boer is Frank het meest constant. Hij miste voor het WK geen enkele wedstrijd en zijn totaalscore (29 wedstrijden) houdt meer dan een belofte in voor de toekomst. In onderstaande tabel vindt u alle spelers die Ajax de laatste drieëntachtig jaar aan het vaderland geleverd heeft, met vermelding van wedstrijd- en doelpuntentotalen als Ajacied en het totaal inclusief de interlands als speler voor een andere club. De data refereren uitsluitend aan de Ajax-periode van de betreffende speler. Voor de goede orde: de in 1987 ongeldig verklaarde wedstrijd Nederland-Cyprus is in onderstaande lijst van Ajax- internationals wel meegeteld, al doet de KNVB dat niet. Ook heeft Marco van Basten, die in de lijst van vorig jaar abusievelijk buiten de boot was gevallen, zijn rechtmatige plaats weer teruggekregen. 126 PRESENTATIEGIDS AJAX '94 '95

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 126