Oranje Het Nederlands Elftal dat zich in het Olympisch Stadion van Amsterdam in 1973 kwalificeerde voor het WK 1974. Tussen de oranjehemden gewoontegetrouw veel Ajacieden. Van links naar rechts luisteren de volgende spelers naar het volkslied: Johan Cruijff, Barry Hulshoff, Arie Haan, Gerrie Mühren, Rob Rensenbrink, Aad Mansveld, Wim Suurbier, Piet Schrijvers, Ruud Krol en Johan Neeskens. de geringe dadendrang van zijn collega-internationals. Feit is dat de linkermiddenvelder niet de indruk kon maken die hij graag wèl had gemaakt. Het gevolg was dat Edgar Davids buiten de selectie voor het wereldkampioenschap viel. Op het WK in de Verenigde Staten was Ajax met zeven spelers vertegenwoordigd. Daarvan was Frank Rijkaard met voor de start van het WK 70 interlands veruit de meest ervaren speler. Naast Rijkaard reisden ook Frank en Ronald de Boer, Marc Overmars, Danny Blind, Peter van Vossen en Edwin van der Sar naar het Amerikaanse continent. Edwin van der Sar fungeerde tijdens het wereldkampioenschap als derde keeper achter de startende Ed de Goeij en tweede keeper Theo Snelders. Naast de huidige Ajacieden bestond de WK-selectie van Dick Advocaat uit nog eens acht voetballers met een Ajax- verleden. Jan Wouters, Ronald Koeman, Aron Winter, Johnny Bosman, Bryan Roy, Rob Witschge, Dennis Bergkamp en Wim Jonk voegden nieuwe "caps" toe aan hun totaal. De wedstrijden van het Nederlands Elftal zijn zowat Ajax-reünies. De beginopstelling van Nederland - Hongarije, op 1 juni 1994 in het Utrechtse Galgenwaard-stadion gespeeld en met 7-1 gewonnen, telde maar liefst tien Ajacieden en ex-Ajacieden. Alleen doelman Ed de Goey droeg nog nooit een Ajax-shirt. Het WK in de Verenigde Staten bracht PRESENTATIEGIDS AJAX '94 '95

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 125