Aan het eind van de jaren zestig werd Ajax een Europese topclub. Op de foto tonen aanvoerder Gert Bals, voorzitter Jaap van Praag en trainer Michels vol trots de trofee voor de Beste Club in Europa van het seizoen 1968-1969. In 1966 behaalde Ajax het elfde landskampioenschap. Op de foto het elftal dat in mei 1966 die titel in de wacht sleepte. Staand van links naar rechts: Frits Soetekouw, Ton Pronk, Wim Suurbier, Theo van Duivenbode, Gert Bals en Bennie Muller. Gehurkt: Co Prins, Sjaak Swart, Johan Cruijff, Klaas Nuninga en Piet Keizer. 2 juni 1971. Voor het eerst in de historie heeft Ajax de Europa Cup gewonnen. Aanvoerder Vasovic toont op Wembley de bokaal aan de tienduizenden meegereisde supporters. Danny Blind, Sonny Silooy, Ronald Spelbos, Frank Rijkaard, Peter Boeve, Jan Wouters, Aron Winter, Arnold Mühren, Johnny van 't Schip, Marco van Basten, Johnny Bosman, Rob Witschge, Dennis Bergkamp, Arnold Scholten en Frank Verlaat, alsmede een piepjonge maar regelmatig invallende Dennis Bergkamp. Een jaar later streed Ajax opnieuw in de eindstrijd van het Bekerwinnaars-toernooi. Ajax speelde een ongelukkige wedstrijd en moest de winst aan KV Mechelen laten. Recente historie De recente historie wordt - opnieuw - gekenmerkt door de injecties die het eerste elftal vanuit de jeugdopleiding krijgt toegediend. Het jonge Ajax-elftal, met routiniers als Blind, Pettersson, Wouters en Van 't Schip, zorgden in 1990 voor het drieëntwintigste landskampioenschap, onder de teruggekeerde trainer Leo Beenhakker. Het jaar daarop eindigde Ajax opnieuw bovenaan de Eredivisie, maar een miniem verschil in doelsaldo bracht PSV ditmaal de landstitel. Europees voetbal was er in dat seizoen niet bij als gevolg van een schorsing naar aanleiding van ongeregeldheden bij de wedstrijd tegen Austria Wien in september 1989. Met de nieuwste lichting van de Ajax- school, waaronder Bryan Roy, Frank de Boer, Michel Kreek, Marciano Vink en Dennis Bergkamp, keerde Ajax in het seizoen 1991-92 in Europa terug. En hoe: in het toernooi om de UEFA-cup, waar nog drie 'thuiswedstrijden' moesten worden afgewerkt in Düsseldorf, werkte PRESENTATIEGIDS AJAX '94 '95 Ajax zich langs örebro, Rot-Weiss Erfurt, Osasuna en AA Gent alvorens in de halve finale spectaculair in en bij Genoa te winnen. In een bloedstollende finale tegen Torino (2-2 en 0-0) bevocht het via de 'dubbeltellende' treffers in Italië de bel Een triomf waarmee Ajax Nederlandse club werd Europa-Cups in de Drrafënkast kon bijzetten. Een slechts door Ju^6tils$ti BabÉs en geëvenaard. In het se gezien fase van het UEFA de natte kant. Nad Vitoria Gnimarai waren geschoven

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 119