omt eraan Ajax Al in het seizoen 1993-1994. Staand van links naar rechts: Charles Rijks (grensrechter), Hans Bijvank (wedstrijdsecretaris), Roy van de Mije, Marco van Gulik, Kiki Musampa, Casper Nelis, Nicki van aart, Kofy Mensah, dave van den Berg, Patrick Kluivert, Frank van Deursen (fysiotherapeut) en Co Adriaanse (trainer/coach). Gehurkt: Nordin Wooter, Hans Erik Ramberg, Rosco Viereck, Titi Ohemeng, Jerry de Koning, Ron van de Broek, Danny Landzaat, Rob Gehring, Robel Goitom en Mark Heimgartner. Op de foto ontbreekt elftalleider Cas Harms. geschorst. De automatische straf na drie gele kaarten weerhoudt hem er echter niet van de warming-up in spijkerbroek mee te doen. Zelfs nu is zijn klasse zichtbaar. Een quizvraag Terug in de kleedkamer, vlak voor aanvang van de wedstrijd, worden nog even de laatste puntjes op de i gezet. Adriaanse deelt het elftal mee dat de selectie van Fortuna zo smal is dat er zeer jonge spelers op de bank zitten. En dat bovendien Mark van Bommel, André van de Zander en Fernando Ricksen niet meedoen aangezien die dezelfde avond bij de selectie van het eerste zitten. Adriaanse: "En dat betekent dat we ruim moeten kunnen winnen. Op papier althans. Hoe het zo dadelijk op het veld uitpakt, hebben alleen jullie in de hand. Ik wil dat jullie aan het doelsaldo werken. En, als het even kan, moet Nordin (Wooter, RB) zo veel mogelijk doelpunten maken. Hij kan nog topscorer van Nederland worden. Jullie moeten hem daarbij helpen." De spelers zijn klaar voor de wedstrijd. Er heerst een gespannen stilte in kleedkamer 2. Niemand maakt enig gerucht. Af en toe raspt er, als enige doorbreking van de stilte, een schroefnop snerpend over de tegeltjes. Eindelijk gaat het belletje. De spelers springen op, slaken een soort saamhorigheidskreet en stellen zich samen met Fortuna in een rij op om geordend het veld te kunnen betreden. Er klinkt een hol applaus. Op de tribune zitten niet meer dan honderd toeschouwers. Na zeven minuten komt de thuisploeg op 1-0. De ontzetting op de Ajax-bank wordt nauwelijks uitgesproken, maar is zeer voelbaar. Ajax speelt ongeconcentreerd. Er AIAX MAGAZINE JUNI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 97