De Coca Cola-generatie Op Voorland door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst Tot en met dit seizoen was de A1 het einde van de opleiding. Formeel gezien wordt met ingang van het volgende seizoen de opleiding verlengd tot de zaterdag. Maar de meeste talenten zullen toch rechtstreeks van de A1 naar het tweede of eerste blijven doorstromen. In de A1 zijn de nieuwe Ajax-vedetten te herkennen. Ze dansen langs hun tegenstander op het bekende ritme van de Ajax-samba. Het lukte de Al dit jaar niet, maar de Al werd wel kampioen in de landelijke Coca Cola-competitie. Met het kampioenschap reeds op zak, vertrok de bus naar Sittard. Eén van de laatste competitiewedstrijden moest tegen Fortuna worden aangetreden. De bus draait het Leo Hornplein op. Even is onduidelijk wie er weekdienst heeft, maar uiteindelijk worden de metalen koffers gezamenlijk kleedkamer 2 ingedragen. De spelers wachten, gezeten op de bankjes, gedisciplineerd op de wedstrijdbespreking van trainer Co Adriaanse. "Het was heel erg gezellig in de bus. Ik hoorde een enorme uitbundigheid gedurende de drie-en-een-half uur durende rit. Ik vind het fijn dat iedereen zich zo goed heeft vermaakt. Maar wie weet zich nog te herinneren hoe we thuis tegen ze speelden? Robel?" Robel Goitom graaft in zijn geheugen en antwoordt, uiteindelijk weifelend: "We kwamen met 3-0 voor." "Jawel, maar dat had ik ook aan John Frederikstadt kunnen vragen. Hoe verliep die wedstrijd voor ons?" "Zij waren beter???" "Precies, en als onze grensrechter er niet voor had gezorgd dat hun 3-3 ten onrechte werd afgekeurd, was het verkeerd afgelopen. Ik wil dat we het vandaag niet zover laten komen. En ik wil dat als er volgend jaar de quizvraag wordt gesteld 'wie hoort in dit rijtje niet thuis: Ajax 1, Ajax 2 of Ajax Al' het goede antwoord luidt: Ajax Al, want die won de wedstrijd volgend op het kampioenschap wél." De opstelling wordt gegeven en niet lang daarna lopen de spelers het hobbelige veld op voor de warming-up. Patrick Kluivert, één van de aankomende vedetten, is A I AV AA A f. A 7 I M C IIIMI1QCM

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 96