Ajax kampioen! De verdiende ereronde na de gewonnen wedstrijd tegen Heerenveen verliep perfect, zodat supporters en spelers optimaal konden genieten van het feest. Op weg naar 1 mei Niemand twijfelde er nog aan dat het kampioenschap in Amsterdam terecht zou komen. Het was een kwestie van aftellen. De eerste gelegenheid deed zich voor op 27 april, in Kerkrade. Om kampioen te worden had Ajax echter de hulp nodig van het bij Feyenoord op bezoek gaande FC Groningen. Bij Groningse én Amsterdamse winst kon de kampioensvlag gehesen worden. Ajax won wel, FC Groningen niet. De winst van Ajax en het gelijke spel van Feyenoord bracht Ajax wel officieus de landstitel maar -terecht- werd er niets gevierd. De spelers maakten zich drukker om een afgekeurd doelpunt goal van Mare Overmars. Terwijl de bal onderweg was naar het lege doel floot Mario van der Ende voor het einde van de wedstrijd en bleef de 2-1 winst voor onze ploeg op het scorebord bijkomstigheid voor bondscoach Dick Advocaat die zich zo langzamerhand moest gaan buigen over de selectie voor het WK in de Verenigde Staten. In oefenwedstrijden probeerde de coach van het Nederlands Elftal te ontdekken met welke 22 spelers hij uiteindelijk het avontuur tegemoet zou gaan. In Tilburg speelde de nationale ploeg tegen Ierland met niet alleen de vaste Ajax-inbreng Mare Overmars, Ronald en Frank de Boer en Frank Rijkaard maar ook met debutant Edgar Davids. Het werd geen gemakkelijke wedstrijd voor Edgar. In een matig spelend team dat het onderspit moest delven (1-0) tegen de veel fellere Ieren kon hij zich niet werkelijk onderscheiden. Oefenwedstrijden lijken aan Nederland niet echt besteed. Het gebrek aan motivatie speelt een te grote rol. Het zou tot 6 mei duren alvorens de bondscoach de "22" zou aanwijzen. Naar goede traditie was Ajax weer hofleverancier met Frank en Ronald de Boer, Danny Blind, Frank Rijkaard, Mare Overmars, Peter van Vossen en debutant Edwin van der Sar. "Mooi voor Ajax en fantastisch voor de spelers", zegt voorzitter Michael vam Praag elders in het Ajax Magazine, maar hij voegt er ook wat kanttekeningen bij. Het WK-gevoel lag nog ver weg dus richtte men zich weer op het op het competitievoetbal. Dat betekende voor Ajax een bezoek aan de Adelaarshorst bij Go Ahead Eagles. Op weg naar een gunstig resultaat werd Ajax na vier minuten geholpen door de Eagles-doelman. Die verkeek zich op een voorzet waardoor Stefan Pettersson simpel 1-0 kon scoren. Later in de wedstrijd zorgde de Zweed voor nog een goal terwijl Jari Litmanen zijn 25ste treffer produceerde en Ajax fluitend met 3-0 in de knip naar huis kon gaan. Nog vier punten scheidden Ajax van de titel en het feest op het Leidseplein. AIAX M A f. A 7 I N F JUNI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 7