ouder en wij liepen voortdurend achter de feiten aan, mede door de warmte die kon oplopen tot 36 graden. Slechts een gelijkspel tegen Zamalek uit Egypte was de hele oogst. Het toernooi werd gewonnen door Sao Paolo, een prachtig team, vol techniek, individuele kwaliteiten, snelheid, hardheid en scorend vermogen. Sportief gezien was het van onze zijde dus niet zo'n beste beurt. Hans Bijvank, als "head of delegation" met bevoegdheid "A", had zich bij de sjeiks aardig populair gemaakt, want hij was gespaard! Na een bezoek aan de binnenstad van Abu Dhabi, konden we ons alweer opmaken voor de terugreis, s' Nachts om drie uur werd weer koers gezet naar Rome voor de overstap naar Amsterdam. Een fantastische reis was ten einde. Dank aan Spitz Kohn, Hans Bijvank, Ickey Waas en Frank van Deursen voor de inzet op hun specifieke terreinen. Teun Bogaard een kwartier kon de wedstrijd beginnen doch de fluit ontbrak. Gelukkig kon een van de ouders ons uit de problemen helpen. Na ongeveer tien minuten kwamen we op voorsprong. Er werd goed gevoetbald, agressief gedekt en prachtige combinaties volgden elkaar in snel tempo op. De ene aanval was nog mooier dan de andere en de tegenstanders, die krachtiger en gemiddeld toch zo'n halve meter groter waren en ook de agressie niet schuwden, konden Ajax niet volgen. De scheidsrechter moest als leider ook nog zijn eigen wissels regelen en zowaar stond er plotseling een wissel langs de lijn klaar zonder kousen, hetgeen een komisch gezicht was. Uiteindelijk dan maar met een lange trainingsbroek het veld in. Het mocht verder allemaal niet baten, Ajax won zoals het wilde met 10-3. Complimenten voor de gehele ploeg. Verdere uitslagen: Toernooi Abcoude vierde plaats Hans Kok toernooi tweede plaats Toernooi Lyra (Belgie) vierde plaats Competitie: Ajax Dl- Zeeburgia C 2 5-0 Ajax Dl- Volewijckers C 1 0-0 Ajax D 1 - DWV C 1 3-2 DCG C 1 - Ajax D 1 7-0 Vriendschappelijk: Diemen Cl- Ajax Dl 1-5 Ajax Dl- Sparta D 1 3-5 Tenslotte wil ik alle jongens, die ons gaan verlaten, heel veel succes toewensen bij hun nieuwe club. Tevens is voor mij een eind gekomen aan de samenwerking met trainer Jan de Koning. Een echte Ajacied zal ik missen. Ik wens hem en zijn gezin een goede gezondheid toe en verder veel succes in zijn sportieve- en maatschappelijke loopbaan. Jan, het ga je goed. Frits Andriese Hans Kok en Clarence Seedorf reikten de bokaal uit aan de jonge Ajacieden die zich op het toernooi weer van hun beste kant lieten zien. Foto: Louis van de Vuurst Junioren D 1 De laatste wedstrijd van het seizoen tegen AS '80 C2 werd tevens de leukste. Amusementswaarde een tien en het publiek genoot volop. Omdat de scheidsrechter niet was komen opdagen, was de leider van de tegenpartij zo vriendelijk deze wedstrijd fluiten. Na voortdurend op de pluche fauteuils te vinden. Dit in schril contrast met Ickey Waas, die als meegereisd docent de nodige uren in het (van airco voorziene) leslokaal doorbracht en zelfs tentamens afnam, iets wat men nog nooit had meegemaakt. Ook hier was Ajax weer eens uniek. Op de vrije dag had de organisatie het Hilton Beach afgehuurd. Een prachtige dag met veel activiteiten op het strand en in het water. Daarna een rijkelijk warm en koud buffet, kosten noch moeite waren 70 AJAX MAGAZINE JUNI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 72