hadden om zich veilig te stellen. Door dit resultaat eindigde Ajax gelijk met Volendam op de derde plaats van onderen en werd een beslissingswedstrijd noodzakelijk, om uit te maken, wie van beide clubs promotiedegradatiewedstrijden moest degraderen en wie zich voor de na- competitie zou plaatsen. Bekervoetbal In de bekercompetitie wist Ajax door te dringen tot de laatste acht. In de uitwedstrijd tegen het zondagelftal van SC Buitenveldert kwam Ajax erg moeilijk op gang. Al snel keek men tegen een achterstand aan en Ajax had het duidelijk moeilijk met de speelwijze van zijn tegenstander. Toen Raymond Barkema diep in de tweede helft voor 1-1 zorgde, was het ijs gebroken en liep Ajax via Ricardo Broks naar 3-1 uit. Een verdiende zege, al kroop onze ploeg door het oog van de naald. Tegen zondaghoofdklasser UW uit Utrecht maakte onze ploeg het zichzelf nodeloos moeilijk. De Utrechtenaren waren de hele wedstrijd duidelijk zwakker, maar konden door enkele persoonlijke fouten in de Ajax defensie goed bijblijven. Toen de beslissende elfmetertrappen naderden viel de voor Ajax verlossende, winnende treffer. Dat de beslissing niet eerder viel had de ploeg duidelijk aan zichzelf te wijten. Eindstand 3-2. In de kwartfinale ging Ajax tenslotte onderuit tegen stadgenoot Blauw Wit. Hoewel Ajax vlot op voorsprong kwam, werd het uiteindelijk een verdiende 2-1 nederlaag. Als excuus mag worden aangevoerd dat alle spelers meer bezig waren met het lijfsbehoud in de competitie en dat deze bekerwedstrijden door tijdgebrek alle op dinsdagavonden moesten worden afgewerkt. Deceptie De beslissingswedstrijd tegen Volendam, in Huizen gespeeld, leverde een deceptie op voor het zaterdag 1-elftal. Onder grote publieke belangstelling (vooral veel Ajacieden langs de lijn) verloor het elftal met 2-0 van de concurrent die in de competitie steeds de baas werd gebleven. De dreiging die het hele seizoen rond het team waarde, werd dus realiteit: Ajax zaterdag 1 degradeert naar de Tweede Klasse. Volgend seizoen wacht derhalve de taak om de weg terug te vinden. Wim Heisterkamp Ajax 2 Tegen Purmersteyn speelde Ajax een matige wedstrijd, waarin de ploeg tweemaal een achterstand moest goed maken en uiteindelijk fortuinlijk won. De Ajax-treffers kwamen op naam van Ricardo Broks (2x) en Nuno Fereira. Een keihard spelend RKAVIC gaf ons vervolgens een lesje in agressief voetbal. Na een 1-0 achterstand scoorde Nuno Fereira 1-1 en daarna kwamen we door organisatiefouten in de defensie zelfs met 3-1 achter. Gelukkig bracht Matsumitsu Takoh ons op slag van rust weer terug in de wedstrijd en kon Paul Reumer met een goede schuiver daarna de gelijkmaker aantekenen, 3-3. Het zal gezien de uitslag merkwaardig klinken, maar een bij vlagen oppermachtig Ajax liet zich toch in de "boot" nemen door een paar veteranen van Odin '59! Tot het strafschopgebied mochten wij blijven kappen en draaien maar daarna werd daar door een der opa's een eind aan gemaakt door middel van een forse trap naar voren en kon Ajax weer opnieuw beginnen. Later in de wedstrijd ontstonden er de nodige irritaties in het veld, mede veroorzaakt door een matige arbitrage. Door hun ruimere ervaring hielden de ouderen van Odin het hoofd koel hielden en gingen onze spelers in de fout, met als gevolg een 3-1 nederlaag. Jammer Tegen AFC kwamen wij voor de rust op een 1-0 voorsprong door Ron de Vries, maar in dezelfde minuut was het 1-1. Kort voor rust maakte Robin Pronk na een fraaie solo 2-1, maar in de blessuretijd sloeg AFC opnieuw toe. Direct na de thee nam Ajax afstand van zijn tegenstander en via Jerry Kisoor, Patrick Schuurman en tweemaal Nuno Fereira werd het 6-2, waarna AFC nog eens kon profiteren van een totale afwezigheid van de Ajax verdedigers. De einduitslag luidde derhalve 6-3. Resumerend kan worden gesteld, dat onze jonge spelers tegen de veel oudere tegenstanders gemakkelijk de dubbele cijfers hadden kunnen bereiken, ware het niet dat de doelman van AFC een debacle voorkwam. Wat betreft de ontmoeting op eigen terrein tegen HCSC, een wedstrijd om des keizers baard, kunnen we volstaan met de opmerking, dat het van onze kant een vrij slappe vertoning was. De ploeg uit Den Helder leidde reeds na acht minuten met 2-0. Via Matsumitsu Takoh werd de ruststand 1-3. In de tweede helft werd Ajax wat agressiever en via Paul Reumer en Nuno Fereira werd tenslotte een 3-3 eindstand bereikt. De laatste wedstrijd van het seizoen, op een stralende dag, had alleen nog statistische waarde. In deze wedstrijd tegen DZS moest een door blessures en schorsingen uitgedund seniorenbestand, worden aangevuld met de leider Dolf van Zoest - 58 jaren jong - die de gehele wedstrijd meespeelde. Gezegd moet worden, dat mede door zijn inspirerend gedrag en tactisch inzicht de zege werd veilig gesteld. Ook een compliment aan onze gelegenheidsspits, aanvoerder Rudolf Hollaender (normaal doelverdediger), die liet zien, dat hij ook iets van scoren afweet. Beide Ajax treffers nam hij voor zijn rekening. Eindstand 2-0. Tenslotte wensen wij iedereen een fijne vakantie toe en hopen elkaar gezond weer te zien voor het seizoen 1994 -1995. Rob Been sr Ajax 3 Ondanks de regen en een straffe wind werd in de eerste helft van de wedstrijd tegen Huizen toch door Ajax redelijk voetbal gespeeld. Er kwamen zoals gewoonlijk weer zeer veel kansen, waarvan er slechts één door Martin van Leuven werd benut. Ook na de rust waren er nog diverse mogelijkheden, hoewel Huizen ook af en AJAX MAGAZINE JUN11994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 65