Spannend tot het eind Ajax zaterdag Halen ze het wel of halen ze het niet? Dat was tot het einde toe de vraag die menigeen zich stelde omtrent het behoud van Ajax in de eerste klasse van de zaterdagamateurs. In ieder geval werden er meer dan voorheen punten bij elkaar gesprokkeld zodat het tot het einde toe spannend bleef. Spanning op het gezicht... Ajax zaterdag 1 mocht tot het laatste moment hopen op handhaving in de Eerste klasse. Helaas werd de beslissingswedstrijd tegen Volendam verloren. Foto: Louis van de Vuurst bestrijden met anti-voetbal", zou de Huizen-trainer later gezegd hebben en daarmee is eigenlijk alles over deze wanvertoning vermeld, behalve de uitslag: 1-1. In de thuiswedstrijd tegen Quick Boys konden we gelukkig weer van voetbal genieten. En hoewel de gasten geen belang meer hadden bij deze partij, vervulden zij hun sportieve plicht. Dat kon echter niet verhinderen, dat Ajax met 3-1 aan het langste eind trok, door goals van Raymond Barkema, Omar Tahya en Robin Fokke. In Marken moesten we tenslotte de laatste wedstrijd van het seizoen spelen. Door het gemis van vier basisspelers vanwege schorsingen verloren wij helaas met 1-0 van een ploeg, die negen man achter de bal hield, omdat zij aan één punt voldoende 62 A1AY A/1 Ar. A 71 MP IIINI1QQ/1 De eindsprint van ons eerste elftal mag als redelijk indrukwekkend beschouwd worden. In de laatste negen wedstrijden behaalde de ploeg maar liefst elf punten gehaald. Er werd slechts onverdiend verloren van kampioen Katwijk. Na een beslissingswedstrijd tegen Volendam viel echter het doek voor de dappere strijders van trainer Dick de Groot. Ajax zaterdag 1 gaat volgend seizoen proberen om zich weer naar de top te voetballen. Moeilijk scoren Na een 2-0 voorsprong voor Ajax bij de rust, vielen in Katwijk in de tweede helft drie tegengoals in vier minuten. Vanaf dat moment stonden de Katwijkers evenwel met de rug tegen de muur. Het was een wonder, dat de verdiende gelijkmaker niet viel. We weten echter al geruime tijd dat scoren een probleem is. Dat was ook het geval in Werkendam waar verdiend met 1-0 van Kozakken-Boys werd gewonnen, maar waar Ajax het zichzelf toch heel erg moeilijk maakte, door het karwei niet goed af te maken. Tot aan het laatste fluitsignaal bleef het onzeker of de punten mee naar De Meer zouden gaan. In Rijnsburg, tegen Rijnsburgse Boys, in Alphen aan den Rijn tegen ARC en thuis tegen Noordwijk kwam er steeds een puntendeling met dezelfde score uit de bus (1-1). Met name in de laatste twee ontmoetingen had er beslist meer in gezeten. Daarentegen werd de inhaalwedstrijd tegen FC Lisse met 2-1 gewonnen, waardoor de ploeg weer alles in eigen hand kreeg. Excelsior Maasluis kwam daarna naar Amsterdam om een puntje te halen en het slaagde daar in, want beide ploegen kwamen niet tot scoren. Wanvertoning in Huizen In de strijd tegen mede degradatiekandidaat Huizen werd er van Ajax kant te veel "gehapt" in de provocaties van de tegenstander. "De enige manier om tegen Ajax te overleven is ze te

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 64