Roda JC zeker in de eerste helft alle hoeken van het veld zien met een goede snelle balcirculatie, het tijdig aanbieden en op het juiste moment actie ondernemen. In de zesde minuut was het al raak nadat Kanu op zijn bekende onnavolgbare wijze aan een actie in het 16-metergebied begon en John van der Brom op de achtergrond "do it, do it, do itschreeuwde. Kanu deed het ook (1-0). Het werd vervolgens door Dan Petersen, John van der Brom en Peter van Vossen 4-0. Een snelle combinatie tussen Iganacio Tuhuteru, Dries Boussatta en Peter van Vossen stelde André Ooyer in staat de eindstand op 5-0 te bepalen. Kampioen Het moment was aangebroken waarop de kampioensvlag zou kunnen worden uitgehangen. Dat zou gebeuren wanneer van Heerenveen gewonnen zou worden. Dat kostte weinig moeite want met 2-0 overwinning werden de punten en de titel simpel binnengehaald. Kanu scoorde op slag van rust uit een corner van Tuhuteru en Martij n Reuser kopte een voorzet van dezelfde speler schitterend in na eerst nog een goede kans om zeep te hebben geholpen. In deze wedstrijd maakte Tarik Oulida na zes weken blessureleed zijn rentree. Ajax 2 dus kampioen tegen Heerenveen terwijl Ajax 1 de zondag daarop tegen dezelfde tegenstander ook de titel zeker zou stellen. De elftalbegeleider werd in de bloemen gezet door vice-voorzitter André Kraan terwijl de heer Karei Jansen namens de KNVB aanwezig was om de schaal aan onze aanvoerder Ignacio Tuhuteru te overhandigen. De laatste twee wedstrijden van het seizoen werden slechts voor de statistiek afgewerkt. Met de 1-0 nederlaag tegen FC Twente en de 4-0 winst op ADO Den Haag wist Ajax Vanaf deze plaats wens ik de jongens die Ajax gaan verlaten veel succes bij hun nieuwe vereniging en wil ik alle spelers dank zeggen die meegeholpen hebben aan het schitterende resultaat, dat wij met een relatief jong team dit seizoen hebben behaald. In het nieuwe seizoen zal wederom getracht worden het kampioenschap te behalen en zou het leuk zijn als het elftal in het grote Bekertoernooi net zo zal presteren als Ajax 2 dat enige jaren geleden deed. Nwankwo Kanu, hier als eerste elftal-speler actief tegen FC Utrecht; produceerde tegen Roda JC weer een "beauty". de competitie met ruime voorsprong op de concurrentie af te sluiten. AJAX MAGAZINE JUNI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 62