Landskampioen! Ajax 2 door Herman Bosschieter Wéér schrijft Ajax historie, want de in dit jaar voor het eerst nieuw gevormde Eredivisie voor de tweede elftallen in het betaalde voetbal heeft Ajax de primeur met het behalen van de landstitel. Een schitterend resultaat met als extra beloning deelname aan het KNVB Bekertoernooi in het komende seizoen. Elftalleider Herman Bosschieter memoreert de laatste loodjes op weg naar het kampioenschap. Tegen Fortuna Sittard bracht Martijn Reuser reeds in de vierde minuut Ajax op voorsprong. Dezelfde speler bracht ook 2-0 op het scorebord na aangeven van Chris Wolf. André Ooyer maakte het derde doelpunt en met de tegentreffer kwam de eindstand op 3-1. Ajax liet in deze wedstrijd nog vele kansen onbenut. Winst op Feyenoord Door allerlei verschuivingen werd de cruciale wedstrijd tegen Feyenoord op 15 april gespeeld. Nadat Ajax enige kansen had gemist won Obiku een duel van Hans van de Haar waarna Stanley Menzo beheerst werd omspeeld en Feyenoord op voorsprong kwam. Aan de andere kant verspeelde Orlando Trustfull de bal aan Martijn Reuser waardoor Dan Petersen de stand weer gelijk kon trekken. Dat gaf bij Feyenoord de nodige onrust waarvan Dries Boussatta profiteerde en de stand naar 1-3 bracht. Vooral de derde goal, uit een vrije trap vanaf zestien meter, waarop hij de hele week had getraind, was er één la Platini, uit het boekje. Ajax 2 is ook kampioen! Op het bordes, waar de meeste aandacht uitging naar het landskampioenschap van het eerste elftal, showden Martijn Reuser en André Ooyer hun kampioensschaal. Foto: Louis van de Vuurst Met deze winst zette Ajax een belangrijke stap in de richting van het kampioenschap. "Do it, do »t" De wedstrijd tegen Roda JC, met Louis van Gaal als coach, vanwege afwezigheid van de zieke Gerard van der Lem, werd met maar liefst 5-0 gewonnen. Ajax speelde uiterst gemotiveerd en liet 2E ELFTALLEN AJAX MAGAZINE JUNI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 61