5. Ajax - FC Groningen Bijzonderheden Ajax - FC Groningen was aanvankelijk vastgesteld op 17 april. Het meedoen van Stanley Menzo bij Ajax is een grote verrassing. Louis van Gaal maakt op deze manier een mooi gebaar naar de speler die het hele seizoen als tweede keeper heeft gefungeerd. De gele kaart die Danny Blind krijgt, betekent dat hij het afsluitende duel in de competitie niet mee kan maken. Aan het slot van de wedstrijd ziet ook Stanley Menzo geel, na een overtreding die FC Groningen een strafschop oplevert. De penalty wordt naast geschoten door Bertil ter Avest. Aan FC Groningen-kant wordt de jonge Peter Brinks met geel bestraft. Het duel staat al van tevoren in het teken van het afscheid van Stefan Pettersson. De Zweed krijgt na afloop van de wedstrijd een onvergetelijk vaarwel van de club en zijn supporters. Een daverend vuurwerk sluit de prachtige afscheidshulde af. Voor het eerst in het seizoen 1993 - 1994 verliest Ajax een thuiswedstrijd. Peter van Vossen en zijn bewaker Ernest Faber van FC Groningen lijken gebiologeerd door de bal. Van een voetbalfeest was door de 2-0 nederlaag wat Ajax betreft geen sprake. FC Groningen had wel reden tot juichen want zij redden zich in de hoogste afdeling van het betaalde voetbal. In de rust wordt de nieuwe, door de Ajax- supporters gekozen, Ajacied van het Jaar bekendgemaakt: Jari Litmanen. Commentaar Louis van Gaal: "De geest was niet scherp, en dat is jammer voor jongens als Stefan Pettersson en Stanley Menzo." Willem II - Ajax Bijzonderheden Voor de vierde keer in het seizoen verliest Ajax een uitwedstrijd. Stanley Menzo verdedigt andermaal het doel en weet met een aantal fraaie reddingen de schade beperkt te houden. John van den Brom en Frank de Boer nemen in het centrum van de verdediging de plaatsen in van de geschorste Danny Blind en de licht geblesseerde Frank Rijkaard. Laatstgenoemde neemt evenwel plaats op de bank. Ajax speelt voor het eerst in het nieuwe uit-tenue, een combinatie van donkere tinten. In Tilburg vond de laatste krachtmeting van het seizoen plaats. Het werd een vaarwel in mineur door de 2-1 nederlaag tegen Willem II. AJAX MAT. A7INF MINI 1994 57

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 59