2 3 Go Ahead Eagles - Ajax Bijzonderheden Aan het eerste doelpunt van Ajax gaat een fout van Go Ahead-keeper Bos vooraf, die een voorzet van de linkerkant tussen zijn handen door laat glippen. Aan Ajax-zijde ontbreekt de geschorste Danny Blind. Bij Go Ahead Eagles valt Ajax-huurling Donny Huysen 22 minuten voor het einde van de wedstrijd in. Edgar Davids krijgt "geel" van scheidsrechter Van Dijk. Aan Deventer- zijde worden Hulshoff en Heering met een gele kaart bestraft. Het doelpunt van Jari Litmanen (Ajax' tweede) is zijn 25e competitietreffer van het seizoen. De later op de avond te spelen topper tussen Feyenoord en PSV wordt door de plotselinge regenval en dien tengevolge onbespeelbaarheid van het veld afgelast. Louis van Gaal: "Het maakt mij niet uit waar wij de titel veilig stellen, als het maar zo snel mogelijk gebeurt." Drie Skandinavische doelpunten brachten Ajax in Deventer een 3-0 overwinning op Go Ahead Eagles. Twee treffers kwamen op naam van Stefan Pettersson, Jari Litmanen, hier op weg naar het Eagles-doel, pikte ook een goaltje mee. Roda JC - Ajax Bijzonderheden Er zijn ruim tweeduizend Ajax-supporters meegereisd naar Kerkrade. In de rust kalmeert voorzitter Michael van Praag de Ajax-supporters achter het doel. Via een open deur in het hek maakten zij in de eerste helft aanstalten om op het veld te komen. Door de overwinning van Ajax en het gelijke spel dat Feyenoord in De Kuip aan FC Groningen moet toestaan is Ajax officieus landskampioen. In theorie kan Feyenoord nog gelijk komen maar de Rotterdammers hebben een veel slechter doelsaldo dan Ajax. Zowel Jari Litmanen als Edgar Davids verlaten het speelveld voortijdig met blessures. Commentaar Louis van Gaal: "Ik ga geen feest vieren. We zijn pas kampioen wanneer ik met die schaal in mijn handen sta." De gelijkmaker zit er in. Jari Litmanen heeft een perfecte voorzet van Finidi verzilverd en zoekt bevestiging van zijn blijdschap bij de Ajax- supporters. AIAY AA A r A 7 I M P IIIMI1QQ/1

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 57