1 2 3. 1. Scheidsrechter: Ajax: Trainer: FC Twente: Trainer: Scoreverloop: Zondag 17 april 1994 Ajax - FC Twente 6 - 0 (4-0) Ajax-stadion, Amsterdam 18.801 Jef van Vliet Van der Sar; Silooy, Blind, Rijkaard, F. de Boer (33. Kreek); Pettersson (46. Van den Brom), Litmanen, Davids; Finidi, R. de Boer, Overmars. Louis van Gaal Boschker; Hilgerink, Boerebach, Hoogma, Kool; Gaasbeek (62. Bruggink), Van Halst, Ten Hag (31. Vurens), Leurink; Mols, Pahlplatz. Rob Baan 8. 1 - 0 Pettersson, 11.2-0 Finidi, 27. 3 - 0 R. de Boer, 31.4-0 Overmars, 59. 5 - 0 Litmanen (pen), 75.6 - 0 Overmars. Scheidsrechter: Go Ahead Eagles: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Zondag 24 april 1994 Co Ahead Eagles - Ajax 0-3 (0-3) Adelaarshorst, Deventer 12.000 Herman van Dijk Bos; Hulshoff, Marbus, Arts, Van Blerk; Bosvelt, Heering, Steinmann, Schenning; Michels, Kammeron (68. Huysen). Henk ten Gate Van der Sar; Silooy, F. de Boer, Rijkaard, Kreek; Pettersson (46. Van den Brom), Litmanen, Davids; Finidi, R. de Boer, Overmars. Louis van Gaal 5.0 - 1 Pettersson, 28.0 - 2 Litmanen, 39. 0 - 3 Pettersson. Scheidsrechter: Roda JC: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Woensdag 27 april 1994 Roda JC - Ajax 1 - 2 (1-2) Kaalheide-stadion, Kerkrade 20.120 Mario van der Ende Waterreus; Senden, Luijpers, Doomernik (74. Haan), Trost; Van Hoogdalem, Van de Luer, Van Galen; Babangida, Hofstede, Huiberts. Huub Stevens Van der Sar; Silooy, Blind, Rijkaard, F. de Boer; Pettersson, Litmanen (67. Kanu), Davids (76. Kreek); Finidi, R. de Boer, Overmars. Louis van Gaal 7.1 - 0 Babangida, 34. 1 - 1 Litmanen, 39. 1 - 2 Davids •4 Mjax - FC Twente leverde een tennisuitslag (zonder set-verlies) op: 6-0. Op de foto duelleert Edgar Davids met ian Gaasbeek. Ajax - FC Twente Bijzonderheden Ajax - FC Twente stond oorspronkelijk vastgesteld op zondag 20 maart, een datum die werd benut voor de halve finale wedstrijd in het nationale Bekertoernooi, tegen NEC. Vanwege ziekte moet scheidsrechter Mario van der Ende afzeggen voor de wedstrijd. Hij wordt vervangen door Jef van Vliet. Ajax' derde doelpunt maakt een flinke discussie los. Op het moment dat schutter Ronald de Boer wordt aangespeeld, bevindt Finidi zich in buitenspelpositie achter de Twentse verdediging. Niet hinderlijk, volgens grensrechter Jan Dolstra, wiens advies om door te spelen gevolgd wordt door scheidsrechter Jef van Vliet. Na 33 minuten in de eerste helft verlaat Frank de Boer met een blessure het veld. Zijn plaats wordt door Michel Kreek ingenomen. Kreeks eerste balcontact heeft bijna een eigen doelpunt tot gevolg. Na een overtreding op ex-Ajacied Michael Mols in de 25e minuut ziet Danny Blind de gele kaart. Een tweede gele kaart, aan het eind van de wedstrijd en alweer na een overtreding op Mols, betekent dat de Ajax- captain van het veld moet. Een onberekenbare wind waait door De Meer en maakt het voor de spelers moeilijk de capriolen van de bal op waarde te schatten. Commentaar Rob Baan: "Pettersson brak de wedstrijd open met een wereldgoal. Als er dan snel een doelpunt overheen komt, is het afgelopen. Wij hadden niet de macht iets terug te doen." Jan Dolstra (grensrechter) Over het doelpunt van Ronal de Boer: "Als een speler niet deelneemt aan het spel, is er van strafbaar buitenspel geen sprake. Die spelregel is al zo oud als het voetbal zelf en heeft niets te maken met de WK- instructies." AA A r A 7 I M C II f Ml 4 QCM

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 56