Karri ere 7 to: Louis van de Vuurst door Simon Zwartkruis In de laatste aflevering van het seizoen van de serie Karriere 7 presenteert Simon Zwartkruis een nog vrij onbekende speler uit de Ajax-selectie. Onbekend maar al zeer bemind. We hebben het over Nwankwo Kanu, geïnterviewd over zijn prille loopbaan. 1. De Jeugd "Ik ben op het platteland opgegroeid, in Owerri, Imo-state. Owerri is een klein stadje waar de levensstandaard niet erg hoog ligt. Het leven is er cool, lekker ontspannen. Ons gezin, ik heb drie jongere broers en één oudere zus, was niet erg rijk, maar we hadden genoeg om goed van te leven. Mijn vader is zakenman en m'n moeder werkt ook, ze doet de in- en verkoop voor een bedrijf in Owerri. Mijn familie is lid van de Igbo-stam, één van de drie belangrijkste stammen in Nigeria. Igbo-people zijn hardwerkende mensen, met gezond verstand. Al zegt iedereen dat over zijn eigen stam... Toen ik zeven was kreeg ik van mijn vader m'n eerste echte voetbal. Zo trots als een pauw ben ik daarmee naar het veldje gerend, waar ik dag en nacht met mijn vriendjes voetbalde. Eten, slapen, school en voetbal, dat was het enige waar ik me mee bezig hield. Op school was ik een vlotte leerling, heel gedisciplineerd. Moest ook wel, want in Nigeria hoefje in de klas niet met een grote mond of rare geintjes aan te komen. Niet alleen de leraren, maar ook de leerlingen in de klassen boven je zijn bevoegd te straffen. Dus als je ergens op school rumoer hoort of er is een opstootje waar jongere kinderen bij zijn betrokken, ben je als oudere leerling verplicht in te grijpen. In Nigeria moet je luisteren naar de mensen die ouder zijn dan jijzelf, ook al zit er maar één jaar tussen. Zo zijn wij dat gewend." 2. De eerste club "Nadat ik mijn school had afgemaakt ben ik, op 15-jarige leeftijd, bij Fed Works gaan spelen. Voor die tijd voetbalde ik alleen maar in het schoolteam en op straat, niet in clubverband. Fed Works is de amateurkampioen van Imo State. Iedere 48 AJAX MAGAZINE JUNI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 50