Kessel van de KNVB, in de tweede helft van het seizoen grote kans op blessures. Ajax is met zeven spelers voor de WK het meest gedupeerd. Feyenoord met vijf spelers trouwens ook. Daarom kijk ik met wat gemengde gevoelen naar het WK. Natuurlijk, het is mooi voor Ajax, het is fantastisch voor de spelers, daar zal je me niet over horen. Maar als je alle risico's als vormverlies en blessures afzet tegen het geld wat de club krijgt, dan praatje over peanuts wat de KNVB betaalt." "Gelukkig is er wel een gunstige kentering waarneembaar. Dat zie je bijvoorbeeld in het supportersbeleid. Alle clubs hebben het COTASS systeem geaccepteerd, de accommodaties in Nederland worden verbeterd en dat is alleen maar goed" Wat is bij Ajax nog voor verbetering vatbaar? "Vooral de klantvriendelijkheid en de servicegerichtheid. De communicatie naar buiten is niet optimaal. We zijn telefonisch niet of nauwelijks te bereiken. De kaartverkoop geschiedt slechts via twee loketten. Dat weten we, en straks in het nieuwe stadion en met COTASS wordt dat allemaal beter. Hetzelfde geldt voor de horecafaciliteiten, de sanitaire voorzieningen, het betreden van de vakken en het bewegen in die vakken. Daar valt nog veel in te verbeteren. En het is niet zo van: ik zet een nieuw stadion neer en alles is goed. Het heeft ook met de mentaliteit van de medewerkers te maken. Het gaat al goed bij onze medewerkers en bovendien weet ik dat ze belemmerd zijn door te moeten werken onder moeilijke omstandigheden. Toch moet je als bestuur er op blijven hameren dat het daar niet alleen aan ligt. Aan de andere kant hoop ik ook dat iedereen die bij Ajax komt begrip zal blijven houden voor het feit dat we nog twee jaar moeten improviseren in ons stadion. We zijn altijd vol en daardoor is het altijd erg druk en soms beklemmend. Aan veel wensen kunnen we helaas geen gevolg geven. We willen wel maar kunnen niet en het zou fijn zijn als men daar rekening mee zou willen houden. Wat ook al goed is maar nog beter kan is de allure en uitstraling van de Ajax-supporter. Aan de verbetering daarvan is anderhalfjaar geleden begonnen door de nieuwe Ajax Supportersvereniging, die nu al meer dan 25.000 leden telt." Wat heb jij toch met de supporters? "Het is hün club en supporterszaken zit in mijn portefeuille. Dus heb ik in de afgelopen jaren meer dan mijn collega bestuursleden contacten opgedaan met diverse supportersgroeperingen, onze supportersvereniging en het supportersproject dat we samen met de gemeente Amsterdam hebben. Ja, ik ken heel veel supporters en als ik dan bij Roda JC - Ajax, waar de Ajax-fans dreigden het veld op te zullen komen, naar het Ajax-vak toeloop, ken ik veel jongens die daar staan en dan praat makkelijk. Wat ik dan zeg? Dat het niet verstandig is om op het veld te komen omdat de scheidsrechter anders de wedstrijd staakt en dan worden we nooit kampioen. Dat waren ze met me eens. Kijk, het probleem was dat het hek open stond en AJAX MAGAZINE JUNI 1994 dan komen de mensen natuurlijk het veld op. Toen ik werd gevraagd naar dat hek te gaan zei het hele bestuur: dan gaan we met je mee. Dat vind ik fantastisch en dat vinden die jongens ook mooi. Nou ja, uniek, mijn bestuur onderstreept gelukkig het belang van een goed supportersbeleid en steunt mij daarin voor honderd procent. Ik weet niet hoe het bij andere clubs geregeld is, maar ik vind dat het supportersbeleid bij de voorzitter hoort. Hij heeft een belangrijke PR taak en is de spreekbuis van de club. Bij mij zit dat toevallig in mijn portefeuille en als dat er niet in had gezeten, dan had ik er om gevraagd. Ik ben voor de jongens altijd bereikbaar, ik heb geen geheim telefoonnummer en als er wat is kunnen ze me altijd bellen." Wat baart je het meeste zorgen? "Niet de supporters, hoewel ik besef dat de prestaties van het eerste elftal bepalend zijn voor het publieksgedrag. De kloof tussen supporters en de club is in ieder geval kleiner geworden. Ik maak me meer gezonde zorgen over de toekomst in de zin dat ik moet denken wat mijn vader altijd zei: aan de top komen is moeilijk, om er te blijven nog veel moeilijker. We moeten dus echt met de beide benen op de grond blijven staan en mijn positieve zorg is dat wij het gewonnen terrein heel goed moeten proberen vast te houden. Juist in tijden van voorspoed moet je alert zijn" Hoe vind je het voetbalwereldje? "Wel leuk. Toen wij als bestuur aantraden zeiden we dat we onze eigen normen en waarden niet wilden laten vervagen omdat het in de voetbalwereld kennelijk anders is. We werden daarom een beetje uitgelachen want men dacht dat we ons niet zouden kunnen handhaven in die voetbaljungle. Blijkbaar is het op lange termijn toch mogelijk jezelf te blijven want iedereen in binnen- en buitenland spreekt met respect over Ajax. De heer Van Westerloo van de NOS kreeg bij het tekenen van het contract voor de Champions League van de voorzitter van de UEFA te horen dat hij hoopte dat wij kampioen zouden worden omdat Ajax een 19

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 19