zoals vorig jaar in Groningen toen Feyenoord landskampioen werd. Daar was het wel even anders met een paar duizend Rotterdammers om je heen. Dan hoefje daar echt geen ereronde meer te lopen. Maar los hiervan blijft het gewoon vreselijk gevaarlijk. Je kon het laatst nog zien toen Anderlecht kampioen werd. Het is niet alleen gevaarlijk voor de spelers, maar ook voor de mensen zelf. Want als de voorste struikelt en er lopen 400 man over hem heen is het wel gebeurd. Dat is ook de reden waarom wij het niet willen en wij blij zijn dat het publiek dat ook inziet" Hoe kijk je op het seizoen terug? "Met een heel goed gevoel. We hebben de meeste doelpunten vóór, de minste tégen, weinig gele kaarten en met heel mooi voetbal veel punten gehaald, ook al hebben we de twee laatste wedstrijden verloren. Dat is jammer. Nu ben ik geen trainer, dus moet ik voorzichtig zijn met wat ik zeg maar ik kan mij voorstellen, puur uit menselijk oogpunt gezien, dat er minder concentratie is als de druk van de ketel is. En dan kan je wel zeggen: het zijn profs, ze moeten, nou ja, ze moeten ook, maar wat ik altijd geroepen heb is, dat een voetballer geen jukebox is waar je een gulden in stopt en het dan weer doet. Het zijn mensen en niets menselijk is hun vreemd. Je ziet het vaak ook in bedrijven. Wanneer het budget is behaald denkt men ook wel eens: nou eh...effekalm aan. En dan moet men niet roepen over competitievervalsing naar Ajax maar naar de KNVB, die twee dagen na een kampioenswedstrijd met een kampioensfeest de wedstrijd tegen FC Groningen vaststelt." Wat waren voor jou de hoogtepunten van het seizoen? "Dat waren geen speciale momenten, maar wel het feit dat, wanneer wij nu achterkomen, er toch de kracht aanwezig is om die wedstrijd winnend af te sluiten. Dat vind ik een absolute verbetering. Voor het eerst ging ik dit seizoen op de tribune zitten met het onvoorwaardelijke vertrouwen dat het goed zou gaan. De concentratie en de scherpte was vorig jaar nog wel eens wisselvallig. En dat natuurlijk allemaal vanaf de kant gezien. Bestuurlijk gezien is het een hoogtepunt dat we weer op goede voet staan met de belastingen. Nog belangrijker is het dat we dit jaar de zekerheid hebben gekregen omtrent de komst van het nieuwe stadion. Dat is bestuurlijk een groot succes omdat dat Ajax de mogelijkheid geeft vele stappen hoger op de ladder te klimmen. Dat zou in De Meer niet meer mogelijk zijn. Ik denk dat Ajax in het nieuwe stadion ook een nieuw tijdperk ingaat waar we onze bakens kunnen verzetten. En dat willen we ook. Met die opdracht is dit bestuur vijfjaar geleden begonnen: Ajax terugbrengen aan de Europese top. Nee, daar zijn we nog niet maar we zijn wel aardig op weg. Zoals bijvoorbeeld door deelname aan de AJAX MAGAZINE JUNI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 15