"Ik zou ook wel eens gewoon naar Ajax willen" Michael van Praag: Interview door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst De strijd is gestreden, het succes is behaald en het feest is gevierd. Alle reden om met voorzitter Michael van Praag terug te blikken op het afgelopen seizoen. De supporters zijn hem dierbaar en de hele sfeer binnen Ajax vindt hij "werelds". Zijn gezonde zorg is om de stijgende lijn vast te houden "want juist in tijden van voorspoed moetje alert zijn". Het aantal clubs moet minder, een Europese competitie lijkt onvermijdelijk, de klantvriendelijkheid moet beter, het competitiebeleid is knudde en met gemengde gevoelens kijkt hij naar het WK dat hij niet zal bezoeken. "Even een paar maanden niks, dat lijkt me heerlijk." Hoe vind je dat het kampioenschap gevierd is? "Dat is allemaal prima verlopen. Beter dan vorig jaar bij het winnen van de KNVB Beker. Toen bereikten ons veel klachten van de mensen op de tribune dat zij na afloop de spelers niet meer konden zien vanwege die horde aan fotografen. We hebben nu geprobeerd het allemaal in wat betere banen te leiden. Met de supporters waren we het al snel eens dat zij in hun vak zouden blijven en met Marina Witte van de Nederlandse Sport Pers werd afgesproken hoe alles voor de pers zou verlopen. Nou, je hebt het gezien. Ze zijn bij de ereronde niet op het veld geweest en voor de huldiging op het Leidseplein was geregeld dat het middenstuk op het balkon vrij bleef en dat de pers maar beperkt toegang had, ook weer in samenspraak met de NSP. Iedereen vond het prima zo, behalve Lex Muller van het Algemeen Dagblad. Die vond het maar een saaie vertoning. Hij pleitte er voor dat de mensen weer op het veld zouden komen

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 14