de Ajax-selectie. Vanzelfsprekend wensen wij hen, die ons gaan verlaten, al het goede toe. Dagenlang stond Stefan Pettersson in het middelpunt van de belangstelling. Het gaat velen aan het hart dat hij na bijna tweehonderd wedstrijden voor Ajax terugkeert naar zijn vaderland om daar nog minstens twee seizoenen te voetballen bij IFK Göteborg, de club waar hij zes seizoenen geleden door Ajax werd weggeplukt. De terugkeer van de verloren zoon, zoals Rijkaard dat vorig jaar bij Ajax was. Lyrisch spreken velen over de meer dan mochten noemen. De volledige erelijst treft U elders in dit Magazine aan. Afsluiting Ajax sloot de competitie af bij Willem II in Tilburg. Dat de pijp echt leeg was bleek uit het resultaat. Ajax verloor met 2-1; alleen Clarence Seedorf zag vlak voor tijd kans tot scoren te komen. Het betekende het einde van een prima seizoen met een uiterst succesvol resultaat in de vorm van een landstitel. Behalve de Op weg naar het kampioenschap verzekerde Ajax ook een stuk van de toekomst. Jari Litmanen's contract werd opengebroken en verlengd, tot grote tevredenheid van alle betrokkenen. sympathieke Zweed, zoals zijn supporters, die hem tot ere-Ajacied bombardeerden: "Stefan Pettersson is de liefste Ajacied. Als hij scoort, juichen we wat harder, omdat we het hem zo enorm gunnen. Er zou een standbeeld van Stefan moeten komen, zodat we hem nog een beetje bij ons hebben". Het is een greep uit de vele reacties en loftuitingen aan het adres van Pettersson die ondanks de pijnlijke nederlaag, op grootse wijze werd uitgeluid. Het défilé der kampioenen, in de rust van Ajax - FC Groningen, was dit jaar minder massaal dan het vorig seizoen. Vier teams (Al, B2, D2, en E2) liepen hun ereronde omdat andere teams nog niet uitgespeeld waren en zich nog geen kampioen Op 9 mei jl. overleed A.A. (Ad) Bogaard, 92 jaar en 76 jaar lid van Ajax, sedert augustus 1917. Ad Bogaard was als rechtsback actief, eerst, vanaf 1918 in het negende elftal, later, in 1923, bereikte hij Ajax 2. Op medisch advies diende hij met voetballen te stoppen, maar hij was als Ajax-honkballer nog wel succesvol. Hij hielp mee met het winnen van twee landstitels (1924 en 1928) en de winst van de Olympia-beker in 1929. Tussen 1927 en 1930 maakte Ad Bogaard deel uit van de enquêtecommissie en de clubbladcommissie. Onze oprechte deelneming gaat uit naar de familie en nabestaanden. meeste punten had Ajax ook de beste doelcijfers (86-26) van het betaalde voetbal, leverde het de topscorer (Jari Litmanen met 26 goals) en verzamelde, ook heel belangrijk, weinig gele kaarten. De definitieve afsluiting van het seizoen vond plaats op Hemelvaartsdag met een knallend feest in de studio's van Joop van de Ende in Aalsmeer, en daarna met een druk bezochte receptie in het Ajax-stadion op 20 mei j.l. Terwijl het Wereldkampioenschap in de Verenigde Staten van start is gegaan en ons de eerste resultaten van het Nederlands Een echte Ajacied neemt afscheid. Na zes jaar gaat Stefan terug naar Zweden en laat in Amsterdam louter fijne herinneringen achter. Elftal hebben bereikt, is Ajax uiteraard al weer intensief bezig met het nieuwe seizoen. Louis van Gaal zal zijn selectie, de belangen van Oranje dienende, op 18 juli bij elkaar roepen. Na de persdag op 1 augustus is er op woensdag 10 augustus de traditionele Open Dag met 's avonds een wedstrijd tegen de kampioen van België, Anderlecht, in het Olympisch Stadion. We zijn dan al aardig op weg naar het weekend van 27/28 augustus, wanneer het nieuwe voetbalseizoen weer van start gaat en de race naar de volgende landstitel van voren af aan begint. AJAX MAGAZINE JUNI 1994 11

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 11