Snelheid, agressie en techniek, dat zijn de belangrijkste kenmerken van Nordin Wooter. In het voorbije seizoen werd hij topscorer van Nederland. selectie van het tweede mag hopen dat mevrouw Kluivert of Patrick zelf met het vertederende gebruik verder gaat. Zorgvuldig bewaart Kluivert een broodje voor Wooter, die als eerste onder de douche staat. Wooter is door zijn vier treffers op een totaal van 25 doelpunten gekomen. De opdracht "alle ballen op Nordin" pakte goed uit, maar Wooter was eigenlijk voornamelijk zelf de schepper van zijn kansen. De pech van Fortuna heette Wooter. Als in de bestuurskamer van Fortuna de formulieren moeten worden ingevuld, en er voor de beste drie spelers van de tegenstander punten moeten worden gegeven, noteert Wooter bij Tini Ruys het hoogst, gevolgd door rechtshalf onaangekondigd - schijnt te worden uitgevoerd. Bij Ajax is het (nog) niet aan de orde. Met als gevolg de te kleine verdedigers. Robel van Goitom is een goed voorbeeld van een speler die in de loop der jaren zijn lichaam tegen krijgt. Jarenlang behoorde hij tot de nationale selecties, maar in groei bleef hij in vergelijking met zijn leeftijdsgenoten wat achter. Dat had ook zijn weerslag op zijn voetbalcapaciteiten. Nog twee keer Wooter In de 55ste minuut wisselt Fortuna. Op de bank van Ajax vermoedt men dat de nieuweling niet ouder dan 14 jaar is. Even later volgt een tweede wissel bij Fortuna. Trainer Ruys stuurt een nog jonger ogende speler het veld in. "Deze heeft net de CITO-toets gedaan," overdrijft Adriaanse, gekwetst als hij is dat een dergelijke tegenstander de hoop van Ajax nog altijd op 2-2 houdt. Fortuna legt tot overmaat van ramp regelmatig driehoekjes op de grasmat die een sterke gelijkenis vertonen met hoe Ajax doorgaans pleegt op te trekken in de richting van het vijandelijk doel. Soms komen er echter ook oogstrelende individuele acties van Ajax- zijde. Absolute held op dat gebied is Nordin Wooter. Als hij aan de bal is, gebeurt er telkens iets verrassends, iets onnavolgbaars, maar ook telkens iets goeds. In de 67ste en de 77ste minuut slalomt hij zich als een lichte uitvoering van Alberto Tomba het strafschopgebied binnen, waar hij alleen onreglementair kan worden gestopt. Twee maal benut hij zelf de toegekende penalty. De wedstrijd eindigt in 4-2. Als de spelers zich nu naar de kleedkamer begeven, stralen ze weer wel de bluf uit die in de rust nog schaamte was. In de kleedkamer is iedereen aanmerkelijk luidruchtiger dan in de rust. Helemaal als Patrick Kluivert een pan te voorschijn haalt waarin zich de heerlijkste Surinaamse versnaperingen bevinden. Moeder Kluivert wordt, volgens het vaste Al-ritueel, door menig speler en begeleider de hemel in geprezen vanwege haar kookkunst. De AJAX MAGAZINE JUNI 1994 Yaw Ohemeng, alias TT, en linkshalf Kiki Musampa. Eigenlijk had ook Robert Gehring moeten scoren voor het Coca Cola-klassement. De aanvoerder van Ajax heeft alles van een toekomstige Ajax- middenvelder. Hij is brutaal, heeft een goed inzicht en heeft de bal aan een touwtje. De Ghanees TT is een verhaal apart. Hij is vorig jaar bij Ajax terecht gekomen. Als voetballer moet hij er kunnen komen, alhoewel hij op tactisch gebied nog de nodige gebreken heeft, is zijn kracht en techniek indrukwekkend te noemen. Ook hij is een meester van de onnavolgbaarheid. Lijkt een beetje op zijn landgenoot Lamptey. TT heeft zich echter nauwelijks aangepast aan het Amsterdamse leven. Hij presteert op school zeer matig, beheerst het Nederlands nog totaal niet en houdt zich niet altijd aan zijn afspraken. Maar als je hem ziet voetballen zou je hem als liefhebber direct alle nukken vergeven. Voorlopig moet hij proberen om via de omweg van de Zaterdag 1 alsnog de grote stap te maken. Wooter en Kluivert Van dit elftal zullen er slechts twee Ajax moeten verlaten. Zes spelers hebben de mogelijkheid gekregen naar de zaterdag 1 door te schuiven en nog eens zes spelers komen in het tweede. Van de laatsten is Danny Landzaat de enige verdediger, hetgeen opnieuw duidelijk maakt dat Ajax het moeilijk heeft zelf verdedigers op te leiden. De aanbieding aan Clyde Wijnhard en Michael Reiziger om zich om te laten scholen van respectievelijk spits en rechtshalf naar rechtsback is niet zonder reden gedaan. Kluivert, Wooter, Gehring, Landzaat, Van de Bergh en Nelis krijgen twee jaar de tijd zich in het tweede elftal te bewijzen. Daarbij moet eigenlijk ook Mendel Witzenhausen nog gerekend worden. Hij is officieel nog altijd A-junior, maar speelde het afgelopen seizoen al meer in het tweede dan met de Al. En, je zou het bijna vergeten, maar ook Clarence Seedorf is naar leeftijd gemeten A-junior. Met name Wooter en Kluivert worden mogelijkheden toegedacht. Wooter is razendsnel, wendbaar, explosief, doelgericht. Hij beschikt over een enorme sprongkracht, veel flair en zelfvertrouwen. 97

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 101