soms bijzonder weinig. Aan de andere kant moest Edwin van der Sar zeer attent blijven bij de counters van Parma. Onze defensie was evenwel prima op dreef en gaf nauwelijks echte kansen weg. "Gevaar" Asprilla werd door Frank de Boer grotendeels aan banden gelegd. De 0-0 eindstand was weliswaar niet ongunstig als uitgangspositie voor een uitwedstrijd, men was het er over eens dat er meer in zat. Nu zou Ajax in Parma een prima dag moeten hebben om de Italianen te kunnen weerstaan. Zaterdag 1 Ook de prestaties van dat andere eerste elftal, Ajax zaterdag 1, verdiende onze belangstelling in de strijd om behoud van het eerste klasserschap. Het elftal ging langzamerhand toch steeds beter spelen hetgeen resulteerde in ehige winstpunten. Omdat de onderlinge verschillen in die klasse niet zo bijster groot zijn, behaalde ook de concurrentie op de meest onverwachte momenten de volle of halve winst. Of ons elftal het al dan niet zal redden (of heeft gered) is op het moment dat deze Kroniek wordt opgetekend nog een vraag. Slecht nieuws kwam er uit de ziekenboeg. Rob Alflen diende zijn prfessionele loopbaan te beëindigen vanwege. De mededeling kwam niet geheel onverwacht maar was toch een zware klap voor zowel de speler als de club. Of Ajax 1 het zou redden tegen Cambuur Leeuwarden was voor niemand een vraag. Maar hoe kwetsbaar Ajax in die fase van de competitie was, werd duidelijk uit het verloop van de wedstrijd. Na de goede ontmoeting tegen Parma mocht verwacht worden dat tegen de Friezen de punten wat eenvoudiger zouden worden gepakt dan daadwerkelijk gebeurde. De verrassing leek compleet toen Cambuur notabene op een 2-0 voorsprong kwam en, nog erger, dat bepaald niet tegen de verhouding in was. Ajax speelde ogenschijnlijk met een flinke dosis onderschatting, of speelde de vermoeidheid van het Europa Cup-duel de jongens nog parten? Cambuur had de juiste manier gevonden om Ajax te bestrijden maar kwam in de tweede helft uiteindelijk te kort. Nog net op tijd hervonden de Ajacieden zich, vooral door de inspirerende inbreng van Peter van Vossen, die de geest in het elftal terugbracht. Jari Litmanen, Stefan Pettersson en -als kroon op zijn werk- Peter Van Vossen brachten Ajax de volle winst (3-2). Achteraf bleek deze overwinning uiterst belangrijk te zijn omdat de concurrentie punten liet liggen en kende Ajax de weelde van vijf punten voorsprong op "de rest" en een veel beter doelsaldo. Door die voorsprong kwam, met nog tien wedstrijden te spelen, de landstitel aardig in zicht. Door de overvloed aan wedstrijden in een korte periode was het begrijpelijk dat de halve finale tegen NEC werd verplaatst naar een latere datum (20 maart). Die "lucht" kon Ajax goed gebruiken om voldoende te herstellen van alle inspanningen. Parma-uit Vóór de Europa Cup ontmoeting in en tegen Parma ging Ajax reeds op vrijdagavond 11 maart richting Venlo, naar VW. Met Tarik Oulida op de plaats van de geblesseerde Edgar Davids en Dan Petersen op "10" vanwege de tijdens de training gekwetst geraakte Jari Litmanen, zorgde John van der Brom al heel snel voor de openingstreffer die achteraf de winnende goal bleek te zijn. De winstpunten zorgden ervoor dat de voorsprong op Feyenoord steeds groter werd (6 punten) en dat PSV helemaal in geen velden of wegen meer was te bekennen. Een geruststellende gedachte in de voorbereiding naar het tweede duel tegen Parma op woensdag 16 maart. Bij het vertrek naar Italië bleken Jari Litmanen en Tarik Oulida helaas nog steeds niet speelklaar. De Ajax-ploeg kende daarnaast nog meer licht gekwetsten, maar die reisden op 14 maart wel mee naar Parma. De verwachting was dat iedereen op de speeldag voldoende fit zou zijn voor de wedstrijd. Ook al denderde Parma de zondag daarvoor met 4-1 over Inter, voor de ogen van een geïmponeerde Gerard van der Lem, Louis van Gaal bleef optimistisch O

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 9