Door alle afgelastingen werden nog de volgende vriendschappelijke wedstrijden gespeeld op het kunstgrasveld. Ajax - D..O.S. Kampen 5-0 Ajax - A'dam selectie 3-1 Ajax - V.V.Z.A 2-3 Ajax - Volendam 4-0 Tenslotte werd in de krokusvakantie deelgenomen aan een tournooi van DSO, waar Ajax een zeer teleurstellende achtste plaats bereikte. Willem Stuut Junioren D1 In de ontmoeting tegen PSV in Eindhoven op het schitterende complex De Herdgang gingen de Eindhovenaren fel van start en probeerde de ploeg door agressief Spel-op- de-man Ajax te intimideren. Sommige van onze spelers waren daarvan toch onder de indruk maar halverwege de wedstrijd nam Ajax het initiatief van PSV over. De combinaties werden sneller uitgevoerd en het spel werd goed verplaatst. De vleugelspitsen hielden het veld goed breed zodat het bal via de zijkanten voor het doel van PSV gebracht kon worden. Uiteindelijk gaf de techniek de doorslag. Met fraai voetbal, goede combinaties, openingen van links naar rechts afgewisseld met dieptespel werd het een leerzame voetbalavond en een verdiende 4-1 overwinning. Dank aan PSV voor de goede verzorging van onze jongens. Overige uitslagen: AFC Cl - Ajax Dl 0-1 Ajax Dl - AS 80 C2 5-1 Almere Cl - Ajax Dl 4-0 DWV Cl - Ajax Dl 5-2 Zeeburgia C2 - Ajax Dl 1-5 Ajax Dl - Sparta Dl 3-5 Tournooi Emsdetten (Duitsland) 7e plaats Amsterdam elftal onder 12 jaar - Ajax Dl 2-2 Jan de Koning en Frits Andriese Junioren D 2 De thuiswedstrijd tegen concurrent AFC werd een klinkende 8-0 overwinning. Na de slechte uitwedstrijd (1-1) hadden we tegen The Reds wat goed te maken. Waarnemend leider Frits Andriese kon van schitterende doelpunten genieten. Na enige afgelastingen wegens winterse koude stond de uitwedstrijd tegen FNC op het programma. Het werd een tegenvaller van jewelste. Een moeizaam verkregen 1-3 voorsprong werd in de laatste tien minuten nog uit handen gegeven, waarbij we in de slotminuut nog door het oog van de naald kropen, toen de gevaarlijke FNC spits voor open doel miste. Uitslag 3-3. Dat het nog slechter kon bleek in de thuiswedstrijd tegen Abcoude. In de eerste helft kwamen we dan ook volkomen verdiend op een 0-1 achterstand. Daarna werd uit een heel ander vaatje getapt, Abcoude werd vastgezet en met fraaie aanvallen wisten we kans op kans te creëren, maar de bal wilde niet tussen de palen. De enige uitval van Abcoude, kort voor tijd betekende 0-2. Dat onze tegenstander door een eigen doelpunt nog voor 2-1 moest zorgen, was tekenend. Ed Lefeber Junioren E 2 Door het slechte weer in deze periode, werden door de junioren E 2 maar twee competitiewedstrijden afgewerkt. In Mijdrecht tegen Argon werd zeer moeizaam met 1-0 gewonnen. In de eerste helft was het, mede door de zeer straffe tegenwind, zeer moeilijk om in het strafschopgebied van de tegenstander te komen. Na de rust waren de rollen omgedraaid en had Argon last van de wind. Onze jongens Instructies in de kleedkamer van Ajax E2 van trainer Patrick Ladru. Foto: Louis van de Vuurst wisten zich toen diverse goede kansen te creëren, maar steeds vond men een voortreffelijke Argondoelman op zijn weg. Uiteindelijk wisten we hem toch éénmaal te passeren, waardoor de overwinning mee naar huis ging. Al met al een wedstrijd om snel te vergeten. De wedstrijd in en tegen Abcoude ging beduidend beter. Werd er door ons in de eerste helft slechts éénmaal gescoord, na de thee volgden de doelpunten elkaar snel op en liepen we uit naar een 4-0 voorsprong. In de allerlaatste minuut moesten we onnodig nog een tegengoal incasseren, waardoor de einduitslag 4-1 in ons voordeel werd. Gelukkig hebben we ook nog en kunstgrasveld, zodat we op speeldagen dat de velden zijn afgekeurd, toch kunnen voetballen. Tegen Volendam werd een knappe 4-1 overwinning geboekt en tegen AFC werd het 3-1 in ons voordeel. Vooral deze laatste wedstrijd was een lust voor het oog. Met leuk en aanvallend voetbal werd de tegenstander geheel op eigen helft teruggedreven en zij hadden dan ook weinig in te brengen tegen het snelle spel van Ajax. Op de einduitslag viel dan ook niets af te dingen. Edwin Kortlevers en Patrick Ladru

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 93