kunnen lopen, maar dan moet met de gecreëerde kansen voor de goal toch scherper worden omgegaan. Cös Harms Junioren A 2 In de afgelopen periode was het wisselvallige spel van de A 2 kenmerkend. Tegen fysiek sterkere tegenstanders moesten wij grotendeels het antwoord schuldig blijven. Het "tot op de bodem" gaan van onze opponenten bleek voor ons een behoorlijk probleem te zijn. Tegen Emmen werd een zwaar bevochten overwinning behaald. In de eerste helft liepen wij een 1-0 achterstand op en onze verrichtingen waren bedenkelijk! Na de rust was er een veldoverwicht, maar van enig overleg was nauwelijks sprake! Tien minuten voor tijd, wist Guillermo Edwards de gelijkmaker te scoren, uit een voorzet van Adil Malouk en fortuinlijk kwamen we kort voor tijd op 1-2, door Eli Louhenapessy, via een eigen inzet van Emmen. Vriendschappelijk werd vervolgens met 4-2 gewonnen van Haarlemmet 2-1 verloren van Go Ahead Eagles, terwijl Volendam met 5-0 ten onder ging op het kunstgrasveld. Ook ons tweede competitiebezoek in het oosten van het land, bij Heracles in Almelo, bracht niet datgene wat wij ervan hadden verwacht. Afgetroefd op inzet en scherpte, moesten wij tegen een fanatieke tegenstander met 3-1 het onderspit delven. Wel kwamen we nog op voorsprong door Eli Louhenapessy, maar met uitzondering van Mario Melchiot was ons spel zonder overtuiging. Tegen FC Utrecht konden wij het één helft redelijk bijhouden, doch echte doelrijpe kansen waren er nauwelijks. Na rust was het snel over en scoorde FC Utrecht snel achter elkaar twee maal. De ruime 3-0 nederlaag deed pijn, een teleurstellend resultaat derhalve. Tegen Hollandia in Hoorn werd het moreel weer wat opgevijzeld. In een bepaald niet gemakkelijke wedstrijd werd met 2-1 gewonnen. Op een zwaar veld met veel wind hadden wij in de eerste drie kwartier het beste van het spel en werd Hollandia regelmatig op eigen helft teruggedrongen. Eli Louhenapessy deed met een schitterend doelpunt een 0-1 ruststand aantekenen. In de tweede helft werd het spel snel minder en kwam Hollandia langszij. Toch lukte het ons nog om tien minuten voor tijd een voorsprong te nemen. Via Menno Willems werd Danny Murphy de gelukkige doelpuntenmaker. Teun Bogaard Junioren B 1 In en tegen FC Zwolle behaalde Ajax een gemakkelijke overwinning. Vooraf werd verwacht dat het moeilijker zou worden, maar de tegenstand was zeer matig en toen Ajax vrij snel de leiding namen, was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. Wat betreft kansen had de uitslag zeker nog hoger kunnen zijn dan de 0-5 die het scorebord tenslotte aanwees. Wim Nijssen, Luciano van Kallen, Rody Turpijn, Milan Berck Beelenkamp en Jimmy Guy zorgden voor de Ajax- produktie. Tegen Telstar werd in een thuiswedstrijd zeer slecht gespeeld, waardoor de ploeg een onnodige nederlaag leed. Telstar speelde fanatiek en daar waren we niet tegen opgewassen. D^ gasten namen de leiding en hoewel we vele kansen kregen om de wedstrijd met grote cijfers te winnen, was het opnieuw Telstar dat scoorde. Ook daarna had Ajax nog alle mogelijkheden, maar verder dan een tegendoelpunt kwam het niet. (1-2) Een verdiende overwinning voor de spelers uit IJmuiden. Door het slechte weer en de daaruit volgende afgelastingen speelde de B 1 nog twee vriendschappelijke ontmoetingen op het kunstgrasveld. Tegen het team van De Graafschap werd met 4-1 gewonnen en AZ werd vervolgens met 8-2 van de mat gespeeld. Vooral de eerste helft werd er zeer goed gevoetbald en zagen we fraaie goals van ondermeer Wim Nijssen. Hoewel de tweede helft iets minder was, kunnen we toch terugkijken op een prima wedstrijd. Rolf Grootenboer Junioren C1 In het Top-6 tournooi behaalde dit elftal de volgende resultaten: Ajax - Sparta 3-1 Ajax - Willem II 3-1 PSV - Ajax 0-3 Ajax - NAC 8-2 Junioren C 2 Tegen Zeeburgia zagen we een zeer matige eerste helft met een sterker Ajax, dat echter als zo vaak moeite had met scoren. De ruststand was derhalve 0-0. Na de rust een ander beeld. Ajax speelde agressiever en doel-gerichter met als resultaat een 4-0 overwinning door doelpunten van Kevin (2x), Paul en Mike. In een zeer koud Almere had Ajax een helft nodig om warm te worden. Door de felle tegenwind was AS 80 zeker gelijkwaardig aan Ajax, maar na de thee, met de wind in de rug, overklaste Ajax zijn tegenstander volkomen. Gezien de weersomstandigheden en het harde veld werd er acceptabel voetbal gespeeld. Door Ruben (3x), Mike en Jurgen werd dan ook een dik verdiende 5-0 zege geboekt. Tegen Voorland werd op een bijzonder zwaar en slecht veld zeker niet goed gevoetbald. Positioneel was het zeer matig en je kreeg vaak de indruk, dat sommige spelers de bal liever niet dan wel wilden hebben. De 5-1 overwinning (Ruben (2x), Kevin, Erik en Jurgen) was er dan ook één, die zeker niet in aanmerking kwam als wedstrijd van de maand. Door een felle tegenwind was het voor Ajax tegen DWS in de eerste helft moeilijk voetballen. Hoewel onze tegenstander optisch een veldoverwicht had, zaten we toch goed in de wedstrijd. Na de openingstreffer van de blauwzwarten, kwam Ajax wat meer op de helft van de tegenstander en dat resulteerde in een zeer fraaie goal van Dave. In dezelfde minuut echter stonden we al weer op achterstand en daarmee brak ook de rust aan. Na de hervatting was Ajax met de wind in de rug veel sterker en het was opnieuw Dave, die de gelijkmaker scoorde. Ondanks fraaie kansen had Ajax echter de hulp van de DWS doelman nodig om de overwinning veilig te stellen. Uit een hoekschop van Jurgen sloeg hij de bal in eigen doel, waardoor Ajax met 3-2 won.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 92