Dubbelslag tegen Feyenoord Jeugdoverzicht Ajax is hofleverancier voor het Nederlands Elftal. Dat is bekend, maar ook in de jeugd doet Ajax van zich spreken. Vier spelers maakten deel uit van de nationale jeugdselectie onder 15 jaar en zeven Ajacieden onder 14 jaar behoorden tot de voorlopige landelijke selectie. Het is tekenend voor de kracht van de Ajax-jeugd die niettemin ook wel eens tegen een teleurstelling aan kan lopen. Junioren A 1 De wedstrijd tegen Volendam werd voor Ajax een gemakkelijke klus. Zonder tot grote daden te komen won onze ploeg eenvoudig, hoewel het tot kort voor rust duurde, voordat Nordin Wooter de score kon openen. Omdat hierna een Volendammer van het veld werd gestuurd, nam Ajax het in de tweede helft even te gemakkelijk op en dat betekende direct 1-1. Ajax schrok wakker en scoorde onmiddellijk via Rosea Viereck 2-1. Nordin Wooter bepaalde de eindstand op 4-1, door goed te reageren op acties van Dave van de Bergh en Marco van Gulik. Vervolgens namen de A 1 junioren 't twee keer op tegen rivaal Feyenoord. Eerst werd het tegen SC Feyenoord in Rotterdam een hele lastige wedstrijd. Feyenoord knokte voor iedere meter grond en speelde op het randje van het toelaatbare. Dat leverde halverwege de eerste helft een strafschop op, die goed werd benut door Ron van de Broek. Geheel onnodig werd het daarna gelijk, toen een corner niet goed werd verwerkt. Opnieuw namen we de leiding door Dave van de Bergh, die een vrije schop van Rob Gehring koelbloedig benutte, maar alweer hadden de Rotterdammers een antwoord klaar. Uiteindelijk won het beter spelende Ajax de wedstrijd met 3-2 door een goal van Dave Titi Ohemeng wordt fel belaagd. Foto: Louis van de Vuurst van de Bergh. Onze ploeg was over de hele wedstrijd genomen veel sterker maar Feyenoord maakte op inzet veel goed. Een week later tegen de profclub Feyenoord werd het een heel andere strijd. Een goed gemotiveerd Ajax had geen kind aan zijn tegenstander. Vanaf de eerste minuut dicteerden wij de wedstrijd niet alleen technisch en tactisch, maar ook fysiek en dat zijn we van de Rotterdammers toch wel anders gewend. Zoveel kansen als wij dit keer kregen, was eigenlijk niet normaal. Patrick Kluivert, Dave van de Bergh en Nordin Wooter (2x) bepaalden de eindstand op 4-0. Zonder te overdrijven had deze wedstrijd in de dubbele cijfers

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 90