zijn geweest. Kans na kans kregen de Volendammers, maar gelukkig voor Ajax kwam de gelijkmaker niet, mede door prima keeperswerk van Dennis van der Wal. Bij het sterke Rijnsburgse Boys werd een week later opnieuw een goed resultaat geboekt, hoewel Ajax al in de eerste minuut tegen een 1-0 achterstand aankeek. Na een verre trap struikelde Ton Fens op het hobbelige veld over de bal, waardoor de spits van Rijnsburgse Boys vrij voor Dennis van der Wal kon opduiken. Deze pareerde het schot, maar was in de re bound kansloos. Ajax knokte terug en de talrijke toeschouwers verveelden zich geen moment. Richard Louwers kreeg een kans om gelijk te maken, maar hij ging net wat te omslachtig te werk, om de keeper te verschalken. Ook in de tweede helft bleef de inzet van de Ajacieden voortreffelijk en dat resulteerde al in de derde minuut in de gelijkmaker door Robin Fokke (1-1). Beide ploegen kregen daarna nog wat kansen en Ajax had pech, dat een schot van Robin Fokke rakelings langs de paal vloog. Over het geheel gezien mochten beide ploegen met het resultaat tevreden zijn. Wim Heisterkamp Ajax 2 Alhoewel onze ploeg in Zuidoost Beemster tegen ZOB bij de thee met een 1-0 voorsprong ging rusten, bleken wij niet opgewassen tegen het vechtvoetbal van deze tegenstander. Als kleine verontschuldiging dient vermeld te worden, dat wij door blessures nogal wat veranderingen in de formatie moesten aanbrengen. Ajax speelde echter zwak en met een matig leidende arbiter liepen wij op deze koude vriesochtend verdiend tegen onze eerste nederlaag op (4-1). De uitwedstrijd tegen Aalsmeer was van een heel ander gehalte. Direct vanaf de aftrap werd er door ons geconcentreerd gevoetbald. Met uitstekende combinaties zorgden wij voor legio kansen, die helaas onbenut bleven. Door een misverstand in onze verdediging kwam Aalsmeer geheel tegen de verhouding in op een 1-0 voorsprong. Ajax gooide er nog een schepje op en nog voor de rust werd deze achterstand omgebogen in een voorsprong door Marco Bragonje en Patrick Schuurman. In het tweede gedeelte scoorde Patrick Schuurman opnieuw en soleerde Ramon Mers een kwartier voor tijd alleen door de verdediging van Aalsmeer om 1-4 aan te tekenen. De strijd leek "gelopen", maar een nieuwe organisatiefout in ons linkerverdedigingsblok gaf Aalsmeer de kans terug te komen tot 2-4. Arthur Brown maakte echter vijf minuten voor tijd aan alle onzekerheid een einde en bracht de eindstand op 2-5. Tot slot nog wat uitslagen van vriendschappelijke wedstrijden: Ajax-Zaandijk 1-6 (foutje) Ajax-De Volewijckers 9-1 Ajax- AS '80 10-5 Ajax- Almere 2-5 Rob Been sr Ajax 3 Door de tweede winterstop en de vele afgelastingen, is er over ons derde zaterdagteam weinig nieuws te melden. Voor de competitie kwam het elftal slechts eenmaal binnen de lijnen. Tegen NFC werd het geen grootse partij. Daarvoor waren onze gasten te zwak. Bij rust leidde Ajax al comfortabel met 3-0 en in de tweede helft kwamen daar nog vier treffers bij. NFC kon daar slechts één goal tegenover plaatsten zodat de eindstand 7-1 werd. De Ajax produktie werd verzorgd door Cees Vos (3x), Rob Been, Martin van Leuven, Donald de Randamie en Ringo Spaargaren. Een vriendschappelijke ontmoeting is nog vermeldenswaard en wel tegen HSV Sport in Hoorn. Na vele weken zonder voetbal was dat een leuke oefening en met dat aparte Noordhollandse voetbal hadden we toch nogal wat moeite. Na een 2-0 achterstand, werd het echter uiteindelijk 4-3 in ons voordeel. Een aardige wedstrijd, tegen een goede tegenstander en zeker voor herhaling vatbaar. Frans Grootenboer Ajax 4 De routiniers van Ajax 4 stevenen op de titel in hun afdeling af. In de voorbije weken werden de tegenstanders moeiteloos aan de zegekar gebonden. Af en toe blijkt de eigen instelling de moeilijkst te overwinnen opponent te zijn. Het kost enige moeite om de concentratie optimaal te houden, zeker wanneer er al snel een ruime voorsprong is bereikt. Meest opvallende verschijning in de groep van Ajax 4 is een lieftallige. De krasse knarren mogen zich verheugen in de wekelijkse aanwezigheid van fysiotherapeute Cynthia. Wellicht dat haar magische handen de stramme spieren kunnen inspireren tot het hoogtepunt van het seizoen: het kampioenschap.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 87