Verdediger Hans van der Haar zoekt met de bal aan de voet naar een aanvallende oplossing. Foto: Louis van de Vuurst Het werd vervolgens 2-0 door Martijn Reuser wiens schot op aangeven van Dries Boussatta iets van richting werd veranderd. Na een tegengoal van MW leidde het eerste balkontakt van Patrick Kluivert, ingevallen voor de lichtgeblesseerde Hans van der Haar, tot de 3-1 eindstand. In de wedstrijd tegen PSV op 8 maart in Eindhoven wist Ajax het veldoverwicht niet tot uitdrukking te brengen in doelpunten. Erger nog, door Juul Ellerman werd het zelfs 1-0. Ajax had duidelijk moeite met het één op één spelen hoewel de ploeg met Kanu en Dan Petersen de ideale spelers bezaten voor deze speelstijl. PSV had met spelers als Van Ankeren, Van der Gaag, Van Mol, Meyer, Ellerman en Hoekstra beduidend meer routine in de ploeg. Toch kregen wij een paar kleine mogelijkheden op de gelijkmaker. Misschien waren onze spelers toch wat teveel onder de indruk van de namen bij de tegenstander. Na rust scoorde Michel Kreek vallend bij de tweede paal uit een corner, doorgekopt door Martijn Reuser, (1-1) en werd de wedstrijd steeds meer open. Ondanks wat kansen over en weer bleef het 1-1. Topper tegen Sparta Zo scherp als Ajax was tegen PSV zo slap ging het een week later op eigen veld tegen ADO Den Haag. Al vrij snel knalde Christian Wolf vanaf zestien meter 1-0 op het scorebord maar veel verder kwam de ploeg niet. Het stelde zelfs ADO Den Haag in staat op 1-1 te komen, hetgeen echter - gelukkig- niet lukte omdat de Haagse voorhoede niet in staat was echt gevaarlijk te worden voor het doel van Peter van der Kwaak. In de rust richtte Ton Pronk (Gerard van der Lem was in Parma) een paar pittige woorden tot de jongens. Zijn woorden haalden weinig uit want het slappe optreden van Ajax resulteerde in de gelijkmaker hetgeen het sein was om Patrick Kluivert en Nordin Wooter in het veld te brengen. Vanaf dat moment was er meer snelheid en agressiviteit in het spel van Ajax. Bovendien had Patrick mij verzekerd dat hij voor 2-1 zou zorgen welke belofte hij ook waarmaakte uit een voorzet van Dries Boussatta. In het laatste kwartier konden wij dan eindelijk van een paar goede akties genieten met Nordin Wooter in de hoofdrol maar het bleef bij 2-1. Door deze resultaten stond Ajax inmiddels aan de kop van de ranglijst met PSV in de achtervolging. Sparta - Ajax was de volgende wedstrijd In deze met name in de tweede helft zeer leuk gespeelde en gelijk opgaande wedstrijd in Rotterdam kozen beide elftallen zoveel mogelijk de aanval. Dit had tot gevolg dat er zich aan beide kanten kansen voordeden om te scoren. Stanley Menzo wist tot twee keer toe inzetten van Nico Jalink uitmuntend te pareren. Dan Petersen mocht van trainer Gerard van der Lem als spits min of meer een vrije rol vervullen. Helaas ontbrak de scherpte bij Dan. Op de momenten dat je dacht dat hij zijn tegenstander met zijn befaamde versnelling de hielen zou laten zien, kwam hij steeds net iets te kort. Dit in tegenstelling tot het begin van het seizoen waar het juist één van zijn sterkste wapens was. Het warrige fluiten van de scheidsrechter drukte een negatief stempel op de wedstrijd met soms veel irritatie aan beide kanten maar dankzij de zelfdiscipline van de spelers bleef het een zeer faire wedstrijd. Ajax kreeg in de tweede helft de eerste kansen op de openingstreffer maar Sparta viel die eer te beurt doordat Schreuder Stanley Menzo met een kopbal kansloos liet. Na wat gemiste kansen van Ignacio Tuhuteru en Michel Kreek werd het uiteindelijk dan toch 1-1. Uit een vrije trap van John van den Brom kwam de bal in het bezit van Kanu, die met een onnavolgbare schijnbeweging zijn tegenstander op het verkeerde been zette en ook nog keeper Kooiman omspeelde, waarna hij de gelijkmaker kon inschieten. Een terechte uitslag en dat tot ieders tevredenheid.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 83