"Ik kom heus wel op m'n pootjes terecht", zei Robbie met goede moed. Uiteraard wensen wij hem al het geluk toe in z'n verdere toekomst en wij twijfelen er niet aan dat hij de goede weg zeker zal weten te vinden. Zo ook Ajax, dat zo'n beetje maart als de finalemaand van het jaar op zich af zag komen met veel "finalewedstrijden" en beslissingen over succes of teleurstelling in dit seizoen. Naast het reguliere competitievoetbal stond in het Europa Cup-toernooi Parma te wachten en NEC kwam naar Amsterdam voor de halve finale van de KNVB beker. Net voor Ajax-Parma stond de uitwedstrijd tegen Roda JC op het programma doch de weergoden stonden niet toe dat die ontmoeting kon worden gespeeld. Op zich leek dat gunstig, sommigen dachten daar anders over. Het verstoorde wedstrijdritme werd door die laatsten als negatief beoordeeld. Hoe dan ook, alle neuzen stonden al op 25 februari richting 3 maart, de dag van Ajax- Parma. De ervaringen van Ajax in vorige toernooien tegen Italiaanse teams als Genoa en Torino stond iedereen nog helder voor de geest en ook tegen Parma werd Ajax bepaald niet kansloos geacht. De basis van het succes moest in Amsterdam gelegd worden. De aanloop naar de wedstrijd verliep niet helemaal zonder problemen door een griepgolfje dat enige spelers trof, waaronder Mare Overmars die aan het begin van de wedstrijd vanaf de bank moest toezien hoe Ronald de Boer zijn plaats innam, terwijl op rechts Dan Petersen de Jari Litmanens absentie was merkbaar. Een spierblessure hield hem in een belangrijke competitiefase buiten de lijnen. Toch was de veelscorende Fin ook positief in het nieuws: zijn contract werd opengebroken en verlengd tot medio 1997. Een goede zaak voor Ajax, dat in de race naar de titel volop steunde op het scorend vermogen van Jari. rechtsbuitenplek van Finidi George bezette omdat de Nigeriaan kort daarna zou afreizen voor deelname aan de Africa Cup in Tunesië en voorlopig niet meer inzetbaar zou zijn. Het werd -ondanks de loodzware grasmat- een prima wedstrijd. De moeilijke omstandigheden waren nadelig voor onze ploeg in de jacht op de broodnodige goal(s). Die bleven jammer genoeg uit. Parma speelde volgens verwachting behoorlijk defensief. Dat Ajax, waar Tarik Oulida een prima Europees debuut maakte, toch een aantal scoringsmogelijkheden creëerde, was een prima prestatie. Helaas lukte het Dan Petersen, Jari Litmanen, Frank Rijkaard en Stefan Pettersson niet de bal achter de doellijn van Parma te krijgen. Het scheelde "7

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 7