Europa Cup Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Parma: Trainer: Dinsdag 3 maart 1994 Ajax - Parma 0-0 Olympisch Stadion, Amsterdam 42.000 Kwartfinale Europa Cup voor Bekerwinnaars, eerste wedstrijd Philip Don (Engeland) Van der Sar; Silooy, Blind, Oulida, F. de Boer; Rijkaard, Litmanen, Davids (72. Van Vossen), Petersen (63. Overmars), Pettersson, R. de Boer. Louis van .aal Bucci; Maltagliati (77. Balleri), Pin, Apolloni, Matrecano; Brolin, Sensini, Zola, Crippa; Melli, Asprilla. Nevio Scala Jari Litmanen was er in de eerste wedstrijd tegen Parma nog bij. In het Olympisch Stadion kwam ook hij echter niet tot scoren. Hier vecht Litmanen een fel duel uit met Sensini en Crippa. Scheidsrechter: Parma: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: John van den Brom schermt de bal af voor Parma's sterspeler Gianfranco Zola. Na een goede start viel Ajax ver terug in de tweede ontmoeting tegen Parma, en verloor terecht met 2-0. rJH Woensdag 16 maart 1994 Parma - Ajax 2 - 0 (1 -0) Stadio Ennio Tardini, Parma 24.212 Kwartfinale Europa Cup voor Bekerwinnaars, tweede wedstrijd Frans van den Wijngaert (België) Bucci; Benarrivo, Minotti, Maltagliati, Di Chiara (78. Balleri); Brolin, Pin (75, Zoratto), Sensini, Crippa; Asprilla, Zola. Nevio Scala Van der Sar; Silooy, Blind, Van den Brom (56. R. de Boer), F. de Boer; Rijkaard (56. Petersen), Seedorf, Davids; Van Vossen, Pettersson, Overmars. Louis van Gaal 15. 1 - 0 Minotti, 49. 2 - 0 Brolin Bijzonderheden 3-3-1994 De wedstrijd vangt aan om 17.45 uur zodat een directe televisie-uitzending mogelijk is. Twee uur voor aanvang van de wedstrijd regent het nog gestaag en liggen er grote plassen op het veld. Wanneer de scheidsrechter de grasmat een uur voor de wedstrijd inspecteert is de grasmat echter zwaar, maar wel bespeelbaar. Scheidsrechter Don toont de gele kaart aan Danny Blind van Ajax. Ronald de Boer ontsnapt aan rood (hij krijgt wel geel) na een slaande beweging naar Matrecano, die door de grensrechter is gezien. Aan Parma- zijde is er een gele kaart voor Apolloni die daardoor de terugwedstrijd zal moeten missen. Commentaar "We hadden de omstandigheden tegen en kenden weinig geluk. Het resultaat is teleurstellend maar maakt ons niet kansloos. Eén doelpunt had beslissend kunnen zijn voor kwalificatie voor de halve finale. In Parma verwacht ik hetzelfde spelbeeld als vanavond." Bijzonderheden 16-3-1994 Ajax wordt gesteund door zo'n drieduizend meegereisde supporters. Door de nederlaag is Ajax uitgeschakeld. Parma leert op vrijdag 18 maart de tegenstander in de halve finale kennen: Benfica. De geblesseerde Tarik Oulida en Jari Litmanen zijn op de dag van de wedstrijd naar Parma gereisd en bekijken het duel vanaf de tribune. Commentaar Danny Blind: "We zijn hier nog goed weggekomen. Na het eerste kwartier heb ik geen moment het gevoel gehad dat we hier met een gunstig resultaat konden wegkomen."

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 79