5. Zondag 20 maart 1994 Ajax - NEC 1 - 2 (0-1) Ajax-stadion, Amsterdam 17.107 Roelof Luinge Van der Sar; Silooy, Blind, Rijkaard, F. de Boer; Seedorf (66. Reuser), Petersen (46. Kanu), Davids; Van Vossen, Pettersson, Overmans. Louis van Gaal Brookhuis; Van der Weerden, Van der Linden, Aalbers, Stock; Crüden, Kooistra, Van Wonderen (90. De Jong); Dekker, Lok, Hoekman. Jan Pruijn Volendam - Ajax Bijzonderheden Door werkzaamheden aan het Volendam- stadion wordt de wedstrijd, na veel geharrewar over datum en lokatie, op dinsdagavond gespeeld in het Olympisch Stadion. Na eerdere -zeer optimistische- schattingen komen er ruim 22.500 mensen op de doordeweekse wedstrijd af. In de tweede helft maakt Jari Litmanen zijn rentree in het Ajax-elftal. De schaduwschutter speelde zijn laatste wedstrijd voor Ajax op 6 maart tegen Cambuur en is ondanks zijn afwezigheid in de tussenliggende periode nog steeds de nummer één op de topséorerslijst. Ook Finidi George is weer terug in de Ajax-selectie. De Nigeriaan, die met zijn nationale elftal kampioen van Afrika werd, valt evenals Litmanen in de tweede helft in. Scheidsrechter Luinge bestraft Edgar Davids en Fabian de Freitas met een gele kaart. Commentaar: Louis van Gaal: "Ik kan Volendam niets verwijten. Het speelde erg verdedigend, maar die club moet zich toch zien te redden. Wij zijn in kwalitatief opzicht zoveel beter, dat wij die muur gewoon behoren te slechten." Wim Rijsbergen: "Als wij tegen Ajax aanvallen, is dat vragen om een afgrijselijk pak slaag. We spelen naar onze mogelijkheden; zodra we veilig zijn mag iedereen van mij weer aanvallen." Edgar Davids tracht een opening te forceren in de NEC-verdediging. Na een enerverende wedstrijd werd Ajax in eigen omgeving uitgeschakeld in de Bekerstrijd. Scheisdrechter Trainer; Trainer Bijzonderheden: Ajax - NEC is de tweede halve finale in het KNVB Bekertoernooi. De eerste halve eindstrijd leverde een overwinning voor Feyenoord op tegen NAC. Daarmee plaatsten de Rotterdammers zich voor de Bekerfinale op donderdag 12 mei. In de Ajax-opstelling valt de positie van Frank Rijkaard op. Hij speelt met het nummer 4 en neemt de persoonlijke dekking van NEC-spits Cees Lok voor zijn rekening. De volgende Ajacieden zijn vanwege blessures niet inzetbaar; Tarik Oulida, Ronald de Boer en Jari Litmanen. Finidi George bevindt zich bij de nationale ploeg van Nigeria die zich op het toernooi om de Afrika Cup voorbereidt. Frank Rijkaard en invaller Martijn Reuser lopen tegen een gele kaart aan. Voor Rijkaard betekent het dat hij de volgende wedstrijd, Feyenoord - Ajax, door een schorsing zal moeten missen. Aan NEC-zijde worden Danny Hoekman en Cees Lok met geel bestraft. Commentaar Jan Pruijn: "Toen het 1-1 werd en de druk van Ajax groot bleef, geloofde ik er eigenlijk niet meer in dat we de wedstrijd nog zouden kunnen winnen. Wij waren in vorm, Ajax niet. Dat heb ik mijn spelers van voorgehouden. Wc 'iITJl Eerste divisie."

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 78