5 4. Scheidsrechter: Ajax: Trainer: NAC: Trainer: Scoreverloop: Woensdag 6 april 1994 Ajax - NAC 5 - 0 (4-0) Ajax-stadion, Amsterdam 19.424 Frans Houben Van der Sar; Silooy, Blind, Rijkaard, F. de Boer; Pettersson, Kanu, Davids (46. Kreek); Petersen, R. de Boer (74. Van den Brom), Overmars. Louis van Gaal Karelse; Brood, Sas, Zondervan, Wilnis, Van Burik; Lokhoff, Brusselers (80. Lieftink), Gerritsen; Van Flooijdonk, Lammers (40. Van Bremen). Ronald Spelbos 13. 1 - 0 Rijkaard, 25. 2 - 0 Pettersson, 37. 3-0 Overmars, 42. 4 - 0 Kanu, 52. 5 - 0 Pettersson Eén naam lag na afloop van Ajax - NAC op ieders lippen: die van Nwankwo Kanu. Met een magistraal doelpunt bracht hij Ajax vlak voor rust op een 4-0 voorsprong. Scheidsrechter: Volendam: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Dinsdag 12 april 1994 Volendam - Ajax 1-0(1 -0) Olympisch Stadion, Amsterdam 22.500 Roelof Luinge Zoetebier; Kromheer, Binken, Molenaar, Jongsma; Pastoor, Smeets, Vukov (85. De Freitas), Wasiman; Stefanovic, Obdam. Wim Rijsbergen Van der Sar; Silooy, Blind, Rijkaard, F.de Boer; Pettersson, Kanu, Davids; Petersen, R. de Boer (56. Litmanen), Overmars. Louis van Gaal 36. I - ft Obdam Ajax - NAC Bijzonderheden Ajax-NAC wordt op woensdagavond gespeeld omdat er op maandag door de plotselinge hevige regenval niet gevoetbald kan worden. Het Ajax-stadion is opnieuw volledig uitverkocht. Niet alleen vanwege zijn geweldige doelpunt vlak voor rust, maar dankzij een voortreffelijke totaalprestatie wordt Nwankwo Kanu onder luid applaus gehuldigd als de Man of the Match. Ronald Spelbos: "Als Ajax drie keer achtereen verliest, kan je er donder op zeggen dat er iets gebeurt..." Kanu: "Een droom is werkelijkheid geworden. Ajax was altijd al mijn favoriete club. Ik kende het elftal van televisie en wist dat hier goede voetballers worden opgeleid." Hoe Ajax ook probeerde, het kon in de uitwedstrijd tegen Volendam (gespeeld in het Olympisch Stadion) geen opening in de defensie van de tegenstander vinden. Eén enkele uitval van Volendam bracht wel succes. Ajax bleef met lege handen en een flinke kater achter.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 77