2. VVV - Ajax Bijzonderheden VW - Ajax wordt op vrijdagavond gespeeld, waardoor Ajax wat meer voorbereidingstijd heeft voor de uitwedstrijd tegen Parma. De eerste tien minuten van de wedstrijd is het zicht uitermate slecht door de rookontwikkeling veroorzaakt door een uit het Ajax-vak gegooide rookbom. Een groot deel van de Ajax-fans mist hierdoor het enige doelpunt van de wedstrijd. Jari Litmanen ontbreekt. Tijdens de dinsdagtraining heeft hij een ernstige spierblessure in het linkerbovenbeen opgelopen. Feyenoord- Ajax Na een periode van mindere vorm leek Ajax de juiste weg te hebben hervonden in de klassieker tegen Feyenoord. Na een aanvankelijke 1-0 voorsprong grepen de Rotterdammers echter toch nog de volle winst. Op de foto één van de vele felle duels tussen Michel Kreek en Gaston Taument. Al vrij snel valt Tarik Oulida uit. Hij verlaat het veld met een enkel/achillespeesblessure. Later valt ook Dan Petersen met een -lichte- blessure uit. Commentaar Louis van Gaal: "We leken in de tweede helft op Feyenoord. Het was vaak niet mooi, wel effectief. Dit is niet onze manier van verdedigen. Maar om de winst vast te kunnen houden, is veel geoorloofd." Bijzonderheden Het Feyenoord-stadion is al weken volledig uitverkocht voor de nationale topper, die door de NOS rechtstreeks wordt uitgezonden. Het duel begint 's-avonds om 18.00 uur. In de beginfase van de wedstrijd ziet arbiter John Blankenstein een overtreding van Van Gobbel op Van Vossen over het hoofd en onthoudt Ajax een glaszuivere strafschop. Gele kaarten zijn er voor Danny Blind en Edwin van der Sar van Ajax en voor Ruud Heus en Peter Bosz van Feyenoord. Voor het eerst in dit seizoen staat Nwankwo Kanu in de basiself van Louis van Gaal opgesteld. Door het ontbreken van Litmanen, Oulida en de geschorste Rijkaard neemt de jonge verdediger van Ajax 2, André Ooijer, plaats op de bank. Commentaar Danny Blind: (over scheidsrechter Blankenstein) "Die man maakt de ene fout met de andere goed, ik vind het onbegrijpelijk dat hij tot de beste scheidsrechters van Nederland wordt gerekend." (over de nederlaag tegen Feyenoord) "Ongewild neemt de druk weer toe. Intern kunnen wij wel rustig zijn, maar de buitenwacht voert de spanning dermate op, dat je het gaat voelen." John de Wolf: "We zijn na de achterstand rustig gebleven. Bij vorige gelegenheden renden we blind naar voren. Dat wilden wij nu voorkomen, anders was het weer 4-0 geworden." Op een koude vrijdagavond speelde Ajax in De Koel tegen VVV. Een vroeg doelpunt van John van den Brom bracht de beslissing. Ook Mare Overmars, die hier twee VVV-verdedigers te snel af is, kon de score niet verhogen.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 76