3. 1. 1 Zondag 6 maart 1994 Ajax - Cambuur Leeuwarden 3-2 (0-2) Ajax-stadion, Amsterdam 19.200 Scheidsrechter: Jef van Vliet Ajax: Van der Sar; Silooy, Blind, Oulida (52. R. de Boer), F. de Boer; Rijkaard (52. Finidi), Litmanen, Seedorf; Overmars, Pettersson, Van Vossen. Trainer: Louis van Gaal Cambuur Leeuwarden: Grim; Uhlenbeek, Hlzinga, Stam, Abma; Keizer, Konterman, Haatrecht, De Gier; Meijer, Mrkela. Trainer: Fritz Korbach Scoreverloop: 36. 0 - l Meijer, 44. 0-2 FJzinga, 62. I - 2 Litmanen, 74. 2 - 2 Pettersson, 80. 3-2 Van Vossen Scheidsrechter: Trainer: Scoreverloop: Vrijdag 11 maart 1994 VVV - Ajax 0 - 1 (0-1) Stadion De Koel, Venlo 14.189 Wout Schaap Roox; W. Smits, Polman, Uanssen, Janfada; Verberne, Wolter (88. Oestreich), Vincent (75. Teeuwen); Braem, Graef, Laros. Frans Körver Van der Sar; Silooy, Blind, Van den Brom, F. de Boer; Rijkaard, Petersen (75. R. de Boer), Oulida; Van Vossen, Pettersson, Overmars. Louis van Gaal l. 0 - l Van den Brom Zondag 27 maart 1994 Feyenoord - Ajax 2-1 (0-1) Feyenoord-stadion, Rotterdam 46.000 John Blankenstein De Goey; Van Gobbel, De Wolf, Fraser 17. Trustfull), Heus; Bosz, Gorré (81. Scholten), Witschge; Taument, Larsson, Gunnlaugsson. Wim van Hanegem Van der Sar; Silooy, F. de Boer, Blind (76. Petersen), Kreek; Pettersson, Kanu, Davids (56. Seedorf); Overmars, R. de Boer, Van Vossen. Louis van Gaal 31.0-1 Kanu, 57. 1 - 1 De Wolf, 61.2-1 Heus (pen.) Schcidsrech ter: Feyenoord: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Ajax - Cambuur Leeuwarden Bijzonderheden Cambuur arriveert pas een half uur voor aanvang van de wedstrijd. Trainer Fritz Korbach denkt er echter niet aan om de scheidsrechter te vragen de wedstrijd later te beginnen. Ook zonder gedegen warming-up moet de concentratie van zijn spelers optimaal zijn, vindt hij. Scheidsrechter Van Vliet toont Jack de Gier, Richard Elzinga en Guus Uhlenbeek de gele kaart. Laatstgenoemde wordt na een overtreding op Mare Overmars opnieuw bestraft en moet het veld verlaten. Gelijktijdig met Ajax - Cambuur wordt Go Ahead Eagles - Feyenoord gespeeld. De Rotterdamse concurrent verspeelt een punt. Het wordt, mede dankzij een doelpunt van Ajax-huurling Donny Huysen voor Go Ahead, 1-1 waardoor Ajax een punt uitloopt. Commentaar Fritz Korbach: "We hebben heel aardig gespeeld. Maar er jammer genoeg geen punt aan overgehouden". Louis van Gaal: "Wij zijn niet goed aan deze wedstrijd begonnen. Heel slap. Wij hadden de wedstrijd tegen Parma nog in onze benen, terwijl Cambuur supergemotiveerd naar Amsterdam was gekomen. Zij hebben in de eerste helft twee fouten van ons heel adequaat afgestraft." Peter van Vossen: "Natuurlijk is het leuk de beslissende treffer te maken. Maar het had niet nodig moeten zijn. Ik vierde ook geen persoonlijk feest, ik was gewoon blij met de punten." •4 In de thuiswedstrijd tegen Cambuur keek Ajax lange tijd tegen een achterstand aan. In de tweede helft kwam Ajax langszij en dankzij een treffer van Peter van Vossen werd de volle winst alsnog in de wacht gesleept.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 75