Naar het Leidseplein Kroniek door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst De grootste optimisten droomden van een drieklapper maar in korte tijd werd die droom verstoord. In snel tempo kwam een einde aan al het bekervoetbal door nederlagen tegen Parma en NEC. Het gebeurde in een periode dat er sprake was van een vormcrisis bij een aantal van onze spelers. Ook het aantal geblesseerden en de afwezigheid van Fïnidi George werkten niet in ons voordeel. Dus bleef de landstitel als enige haalbare prijs over. Vroeger in het jaar dan normaal (vanwege het WK), kon worden verwacht dat vrijwel alle beslissingen in maart zouden vallen. Op drie fronten streed Ajax tot begin van die maand volop mee, met de landstitel als hoogste prioriteit. Vooral het spelen in de Champions League is zowel sportief als financieel zeer aanlokkelijk. Temeer daar Ajax op voorhand is gekwalificeerd, moest alles wijken voor het kampioenschap. Alle prijzen halen, dus ook langdurig in de race blijven in het Europese voetbal en de nationale beker leek een utopie. Hoewel stilletjes toch wel op de landstitel èn de KNVB beker werd gerekend. Voor het doorgaan in het Europese voetbal moest Parma worden overwonnen. Niet onmogelijk maar wel moeilijk. De halve finale voor de KNVB beker tegen NEC leek wat eenvoudiger en aan het behalen van de landstitel twijfelde niemand meer. Tot Ajax niet alleen te maken kreeg met een behoorlijk aantal geblesseerden en de afwezigheid van Finidi George, maar ook met spelers die de vorm niet konden behouden. Dat had tot gevolg dat Louis van Gaal nogal wat mutaties in het elftal moest aanbrengen. Het gevolg van de vormloosheid was merkbaar. Drie nederlagen op rij is voor Ajax uniek en voor de aanhang een ramp, maar spelers en technische staf hielden het hoofd redelijk koel in de wetenschap dat een terugval in een voetbalseizoen op zich geen vreemde zaak is en de vorm natuurlijk weer zou terugkeren. Een team behoudt uiteraard z'n waarde ook, al gaat het plotseling wat minder. De totaalprestatie aan het einde van de rit als de balans wordt opgemaakt, daar gaat het om. Alflen Dat einde haalde Robbie Alflen helaas niet. De Utrechtenaar zal best even geslikt hebben op het moment dat hij van de doktoren te horen kreeg dat hij voor topvoetbal moest worden afgeschreven vanwege een hardnekkige hernia. Alleen een nieuwe operatie zou hem misschien nog kunnen redden maar enige mate van zekerheid bestond hier niet voor. Alflen, bezig aan zijn derde seizoen bij Ajax, heeft helaas nogal te maken gehad met blessures, waardoor hij relatief weinig voor Ajax heeft kunnen spelen. Toch kan hij terugkijken op een aantal prima wedstrijden. Het is alleen uitermate triest dat hij het topvoetbal vaarwel moest zeggen.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 6