"Triomf van de aanval" Louis van Gaal "Het landskampioenschap is een fantastische overwinning waar ik met de spelers en mijn naaste medewerkers geweldig trots op ben. Zeker ook omdat wij dit kampioenschap in stijl hebben behaald, in de Ajax-stijl. Dat wil zeggen met attractief aanvallend voetbal. De titel is een terechte beloning voor de collectieve prestatie van deze ploeg, waarover de buitenwereld vooraf nog twijfels over uitsprak. Zelf had ik die twijfels niet, ik wist wat de mogelijkheden van deze groep waren. Vlak voor de winterstop werd mijn vertrouwen in een landstitel een overtuiging. Toen kwamen wij in een voordelige situatie want voor het eerst sinds een aantal seizoenen liepen wij niet achter op het competitieschema en stonden wij bovenaan. Deze keer was het de concurrentie die een achterstand moest zien in te lopen en met achterstallige wedstrijden kampte. Dat leverde een psychologisch voordeel op. De titel maakt mij heel blij en de houding van het publiek deed er nog een schepje bovenop. Het publiek heeft genoten van ons en wij hebben genoten van het publiek." Michael van Praag "Wat is het een prachtig feest! De spelers verdienen een groot compliment, niet alleen omdat ze kampioen zijn geworden, maar vooral door de manier waarop dat gebeurde. Het is een voortreffelijk seizoen geweest waarin we het meerendeel van de wedstrijd in de echte Ajax-stijl hebben gevoetbald. Natuurlijk waren er ook een paar dipjes, maar dat is inherent aan de sport. Wat blijft is de overheersende emotie van een voortreffelijk kampioenschap, waarbij ik de supporters speciaal moet noemen, sterker nog, ik moet ze speciaal roemen. De Ajax-supporters beginnen een voorbeeld te worden en ook daar ben ik reuze trots op. Als ik om mij heen kijk en ik zie al die rood-witte mensen die dolblij zijn met het kampioenschap, dan zeg ik: ja, het is hun club en hün kampioenschap!" Ik voel mij werkelijk fantastisch en het is nu zaak om te continueren. Om te zeggen dat we de Champions League moeten winnen, gaat misschien wat ver, maar Ajax moet er naar streven om in de komende jaren meerdere keren kampioen te worden." De kampioenen ingelijst In een beperkte en daardoor exclusieve oplage van 3500 genummerde exemplaren brengt Ajax een unieke kampioensfoto op de markt. De echte kleurenfoto (30x40 cm) is verkrijgbaar in een luxe glazen wissellijst. In het passé- partout staat de kampioensfoto centraal, met daaromheen de foto's van de hoofdrolspelers van Ajax in het seizoen 1993-1994. Beelden van de kampioenswedstrijd tegen Heerenveen completeren het prachtige souvenir aan een onvergetelijk seizoen. De bestellers van de sjieke lijst, een echt collectors itemontvangen bovendien een set van 22 ansichtkaarten met de beeltenissen van de Ajax-spelers en trainers. De kampioensfoto is tot twee maanden na het behalen van de 24e landstitel verkrijgbaar. Win de kampioenslijst De originele en waardevolle herinnering aan het kampioenschap kunt u voorzien van de handtekeningen van de Ajacieden ook gratis in uw bezit krijgen. Verzin een slagzin met betrekking tot het kampioenschap van Ajax en stuur die op naar: Ajax Magazine, Prof. v.d. Scheerstraat 209, 2035 AM Haarlem De origineelste inzending wordt beloond met de unieke ingelijste kampioensfoto, die een waarde vertegenwoordigt van fl 107,00.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 57