die het natuurlijk met Ajax zaterdag-1 prima heeft gedaan door met dat elftal naar de eerste klasse te promoveren, nog beter tot z'n recht komt als trainer van de A2 junioren en door zijn gedrevenheid een toevoegende waarde heeft voor de jeugdspelers. In de afgelopen periode moesten een aantal spelers vertrekken om reden van discipline en sociaal maatschappelijke problemen. Zonder de huidige technische staf tekort te doen denken wij dat Dick iemand is die zo'n groep beetpakt en niet meer loslaat. Veel jongens van weleer, die nu nog ergens in het betaalde voetbal uitkomen, weten zich altijd nog Dick de Groot te herinneren. Heini Otto gaat zich bezig houden met de BI en B2 in nauwe samenwerking met Dick de Groot zodat het proces van opleiding al begint onder de 15 jaar. De C-jeugd krijgt Hennie de Regt als trainer, Jan Olde Riekerink gaat de D jongens trainen en Patrick Ladru blijft bij de E-tjes. Zo gaat het plaatje er uit zien" Eén en ander betekent, dat vanuit onze huidige jeugdtrainers Günther de Haan en Jan de Koning volgend jaar niet meer in de jeugdopleiding aktief zullen zijn. Zo'n verandering is natuurlijk nooit plezierig, maar in het voetbal kan er altijd een moment komen waarbij keuzes moeten worden gemaakt en waarbij emoties nooit bepalend mogen zijn. Dan moet je wel eens mensen teleurstellen. Ajax eist het beste van zijn spelers en moet dat dan ook van zijn functionarissen, in dit geval hun trainers, doen. Ongeacht de periode dat iemand bij Ajax in dienst is. Dat doen we alleen maar in het belang van een nog betere jeugdopleiding van Ajax. Om een nog betere en meer complete voetballer af te leveren in de stijl van Ajax. Want dat zal altijd ons enige doel blijven." Hoe ben je aan de nieuwe namen gekomen? "We hebben een lijst met mogelijke kandidaten gemaakt waarmee gesprekken zijn gevoerd, ook bij de mensen thuis. Iemand mag bij een sollicitatiegesprek best een thuiswedstrijd spelen. Hij mag zich best op z'n gemak voelen. Het is belangrijk om tijdens dat gesprek het gevoel te krijgen of iemand past binnen de cultuur van de club. Ik denk dat wij zeer zorgvuldig hebben gehandeld een goede keus hebben gemaakt hetgeen de nieuwe trainers in het komende seizoen wel waar moeten maken. Wat ik in het kort over de nieuwe trainers kan zeggen? Heini Otto kent iedereen. Op en top prof. Is heel lang betaald voetballer geweest, Amsterdammer in hart en nieren, kent het klappen van de zweep, zit vol humor en is daarnaast ook een hele serieuze vent. Hennie de Regt is acht jaar lang jeugd- coördinator bij Haarlem geweest en heeft een grote ervaring op het gebied van scouting. Jan Olde Riekerink heeft ruim een jaar bij Ajax stage gelopen en is dus in die zin bekend bij de club. Hij doet momenteel een CIOS opleiding, zal daar mogelijk les gaan geven en heeft een prima omgangsvorm met kinderen" Ben je in het algemeen tevreden over de jeugdopleiding? "Jazeker. Ik constateer alleen dat de evolutie van het betaalde voetbal en zeker het voetbal bij Ajax er toe leidt dat het voor een 18-jarige speler heel moeilijk is in één keer die stap naar het eerste elftal te maken, daar een plek te verwerven en dan daar ook nog te blijven. Dat komt, omdat onze spelers langer bij Ajax blijven door ondermeer een ander salarisbeleid. Doorstroming blijft de hoeksteen van onze vereniging maar de jeugdspeler moet wel een steeds hoger niveau aankunnen om een basisplaats in Ajax 1 te verwerven. Als je dan kijkt naar spelers als Oulida, Seedorf en Davids, dan zie je gewoon dat die daar wat meer tijd voor nodig hebben. Dus ben ik tevreden? Ja. Zit er talent in de opleiding? Zeker wel. Het is evenwel zaak in die opleiding gelijke tred te houden met het betaalde voetbal en dat het gat tussen de opleiding en het niveau waarop het eerste elftal acteert niet te groot wordt. En dat alles natuurlijk met behoud van de Ajaxcultuur en speelstijl, een primaire doelstelling in onze jeugdopleiding" Organisatie technische staf opleiding Direkteur Opleiding - Co Adriaanse Hoofd scouting - Tonnie Pronk Zaterdag 1 - Spitz Kohn Al junioren - Herman Borman A2 junioren - Dick de Groot B junioren - Heini Otto C junioren - Hennie de Regt D junioren - Jan Olde Riekerink E junioren - Patrick Ladru Keepertrainer - Frans Hoek Aerobics training - Patrick Wormhoudt

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 49