het eerste, dat op techniek en taktiek over de tegenstander heen kan lopen." Denk je nog aan een profcarrière? "Ja, maar mocht dat er niet inzitten dan heb ik altijd nog de mogelijkheid te gaan studeren. En dan ergens als amateur te blijven voetballen. Of dat bij Ajax zal zijn, weet ik niet. Ik denk maar niet te ver vooruit. Nee, niet terug naar het tweede elftal. Dat is niet mijn doel. Ik denk meer aan het kijken of ik bij een andere club een contractje kan krijgen. Maar je weet het nooit. Iets bereiken in het betaalde voetbal is van zoveel dingen afhankelijk. Het kan, al speelt de geluksfactor een belangrijke rol." Zie je dit verblijf in de zaterdag nog als een soort opleiding? "Op het mentale vlak denk ik dat ik dit seizoen veel leer. In de jeugd ben je gewend steeds kampioen te worden, bovenaan mee te draaien, maar nu speel je onderin en moet je tegen degradatie knokken. En dat is iets nieuws. En daar leer je ook weer van. Maar het is natuurlijk niet zo dat je op de training nog iedere dag nieuwe dingen bijleert. Dat is een beetje voorbij" Hoe moeten de A1 junioren die stap naar de zaterdag zien? "Als een hele grote stap. Er wordt vooral fysiek veel van de jongens gevraagd. Nu speelt alleen Alex Kroes in het eerste zaterdagelftal. De sprong naar het tweede elftal is ook vrij groot maar dan speel je meestal tegen jongens van je eigen leeftijd Je kan dan meer dingen voetballend oplossen en is alles technisch en taktisch wat beter verzorgd. Ik denk dat de stap naar het tweede elftal wat kleiner is."

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 44