Ik verwijs dan ook maar weer naar mijn stukje in het vorige Magazine. Het afsteken van vuurwerk kost ons telkenmale zeer veel geld, geld dat wij liever aan iets anders besteden. Ik vertrouw er op dat U mij zult willen helpen om goede alternatieven te bedenken Kinnesinne? Alle clubs in het betaalde voetbal gaan uit van een solidariteitsgedachte. Dat betekent ondermeer dat algemene inkomsten gelijkelijk over alle clubs moeten worden verdeeld. Zo krijgt iedere BVO jaarlijk^eafïzelfde bedrag uitgekeerd voor het recht van de NOS om wedstrijden in Studio Sport te laten zien. Clubs die zelden of nooit op de televisie komen krijgen evenveel als bijvoorbeeld Feyenoord of wij. Ook eventuele inkomsten voortvloeiend uit het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten gaan in de algemene middelen of worden gelijkelijk verdeeld. Alhoewel wij een andere verdeling van de televisierechten voorstaan is Ajax geen tegenstander van eerlijk delen, mits dat met de clubs gebeurt die op zichzelf levensvatbaarheid hebben. Nu is Ajax een grd|e levjrancier van spelers voor ons nationale elftal. Wij zijn daar trots op en vinden het uiteraard fantastisch voor onze spelers. Altijd medewerking derhalve. Mocht Nederland deze zomer de finale halen, en daar hopen we natuurlijk allemaal op, dan zullen onze spelers echter slechts van twee weken vakantie kunnen genieten en missen zij enkele belangrijke weken in de voorbereiding voor het nieuwe seizoen. Bondsarts Frits Kessel waarschuwde onlangs nog in Voetbal International voor de negatieve aspecten die hier aan kleven en hij voorspelde de betrokkenen een blessuregolf in de tweede helft van het komende seizoen. Ik heb derhalve in de voorjaarsvergadering aan het sectiebestuur gevraagd om de competitie 1994-1995 twee weken later te laten beginnen. Dat verzoek werd afgewezen. Arbitrage Namens Ajax heb ik in de vergadering betaald voed°bal gepleit voor een commissie, die de wedstrijdarbitrage eens danig onder de loupe zou nemen. Die commissie zou adviezen moeten geven over hoe tot een arbitrage te kunnen komen, welke gelijke tred houdt met de ontwikkeling van het profvoetbal. Deze "projectgroep wedstrijdaribitrage" is inmiddels op 11 april j.l. met haar werkzaamheden begonnen en bestaat uit vertegenwoordigers van scheidsrechters, de scheidsrechtercommissie, spelers en clubs. Het behoeft geen betoog dat ik de uitnodiging om in deze projectgroep zitting te nemen met graagte heb aanvaard. Ik houd u in dezen op de hoogte. Gastheerschap en een oproep De stewardopleiding, welke door Ajax in samenwerking met de heer Theo Damen en CSU wordt verzorgd, is een succes. Het bestand telt nu al meer dan 200 enthousiaste vrouwen en mannen. Enkelen van hen zullen aansluitend worden opgeleid tot meereis steward. We hopen hiermede het gastheerschap naar onze eigen supporters maar ook naar de bezoekende aanhang te zullen bevorderen. Zoals u wel weet komt er in het nieuwe stadion een museum. Natuurlijk hebben we zelf veel interessante en aparte dingen die daar tentoongesteld kunnen worden. Desalniettemin vraag ik u eens te bedenken of u wellicht zelf ook iets heeft dat bijzonder is en dat U graag aan het Ajax-museum, al dan niet in bruikleen, zoudt willen afstaan. Mocht dat zo zijn, dan verzoek ik U vriendelijk om in een briefje naar Ajax, Middenweg 4011098 AV Amsterdam, ter attentie van de heer W. Schoevaart, te willen vermelden om welk voorwerp of foto het gaat. Bij voorbaat hartelijk dank. Michael van Praag Voorzitter Na de publicatie van de heer Kessel heb ik het verzoek schriftelijk herhaald. Dat mondde uit in een door het sectiebestuur uitgeschreven enquete onder alle BVO's. Welnu, de helft stemde tegen en er waren een aantal onthoudingen. Uiteraard allen niet-oranjeleveranciers. Dat zijn dan dezelfde collega's die ons te vuur en te zwaard aan de solidariteitsgedachte houden wanneer er inkomsten te verdelen zijn. Is het kinnesinne of denkt men op die manier straks gemakkelijk aan een paar puntjes tegen ons te kunnen komen? Ik heb er zo mijn eigen gedachte over. De uitschakeling in het Europa Cup-toernooi was een grote teleurstelling. Maar positief was het gedrag van de Ajax-supporters in de uitwedstrijd. Ook van Italiaanse zijde werd de club daarmee gecomplimenteerd. Foto: Louis van de Vuurst Amsterdam A IAV

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 27