over een goed resultaat getuige zijn uitlating: "het zou zeer teleurstellend zijn, wanneer Ajax niet de halve finale zou bereiken". Gevolgd door zo'n tweeduizend fans per bus en duizend supporters per vliegtuig werd het dus zeer teleurstellend. Kansloos ging onze ploeg ten onder in het Italiaanse geweld van tempo en agressiviteit. Onze spelers waren daar die avond totaal niet tegen opgewassen. Geen moment was Ajax in de wedstrijd. Iedereen was het er over eens dat die avond Parma de terechte winnaar was en ook het Ajax-vak in het stadion beloonde de spelers van Parma tijdens hun cooling-down rondjes met een welgemeend applaus. Het verkeerde stapje naar links van Edwin van der Sar (1-0) werd volledig gecompenseerd door het uitstekend optreden van onze doelman die erger voor de ploeg voorkwam. De 2-0 nederlaag tegen Parma was geen schande. De minimale weerstand van Ajax in deze wedstrijd viel moeilijker te verteren. Danny Blind noemde Parma een van de beste ploegen waar hij ooit tegen gespeeld had. En ook de manier waarop Ajax in een Europa Cup wedstrijd van de mat werd gespeeld was voor onze aanvoerder "een nieuwe ervaring in zijn Ajax-jaren". Ook geen KNVB-beker "Zondag, thuis tegen NEC, ook altijd lastig" merkte een jeugdige supporter wat lacherig en niet echt serieus bedoeld op aan boord van de airbus van Martinair van Bologna naar Amsterdam. Maar misschien zag de jongen in z'n gedachten de bui al hangen. Gezien de vorm waarin Ajax verkeerde stond een overwinning tegen welke tegenstander ook vooraf nauwelijks vast. Blessures van Jari Litmanen, Tarik Oulida en Ronald de Boer plus de afwezigheid van Finidi George ondermijnden de structuur van het elftal, maar ook zonder hen moest Ajax voldoende klasse in huis hebben om de finaleplaats zeker te stellen. Maar een ploeg uit vorm maakt rare sprongen. Onzekerheid en gebrek aan vorm maakt ieder elftal uiterst kwetsbaar. Op de manier waarop PSV, Cambuur, en Parma onze ploeg hadden bestreden, voetbalde ook NEC in De Meer. Tot ieders verbazing had Ajax niet voldoende antwoord op de agressie en de wil om te winnen van de Nijmegenaren. Na op achterstand te zijn gekomen volgde laat in de tweede helft de gelijkmaker van Danny Blind en dacht iedereen: het komt allemaal toch nog goed. NEC zette echter door en maakte kort voor tijd de fatale tweede tegengoal. Weg Europa Cup, weg KNVB beker. En dat in vier dagen tijd. Het legioen werd wat nerveus maar de spelers en technische staf bleven de rust en In Amsterdam bleef het in een aantrekkelijke wedstrijd 0-0, maar in Italië dolf Ajax het onderspit tegen Parma, dat later in de halve finale ook Benfica versloeg en zich voor de eindstrijd van het Europa Cup-toernooi voor Bekerwinnaars plaatste. Op de foto strijden Dan Petersen en Alberto di Chiara om balbezit. overtuiging houden dat alles op tijd weer in het zadel zou zitten om de landstitel zeker te stellen. Want dat mocht natuurlijk niet mis gaan! Naast de grote inspanningen en een veelheid aan wedstrijden werden ook nog eens vijf Ajacieden (Danny Blind, Mare Overmars, Frank de Boer, Frank Rijkaard en debutant Edwin van der Sar) geselecteerd voor de oefeninterland tegen Schotland. Vreugde en droefenis Iedereen was verheugd toen bekend werd dat de populaire Jari Litmanen zijn contract met Ajax had verlengd tot 1 juli 1997. Daarmee werden alle speculaties omtrent een eventueel vertrek uit de wereld geholpen. Jari (23) wil nog graag een aantal jaren bij onze club spelen om alleen maar beter te worden. Zijn sprong naar "het grote geld" zal ongetwijfeld eens plaatsvinden, zoals dat altijd met topvoetballers het geval is. In Italië wemelt het van de Ajacieden hoewel het daar niet allemaal even makkelijk meer gaat en de geldbuidel al wat minder luid rammelt. Bedroefd zijn we met het overlijden op 75- jarige leeftijd van John de Sterke. Ruim 61 jaar maakte hij deel uit van de Ajax-familie waarvan veertien jaar als lid van de Controle Commissie. Ook werd het overlijden bekend van Thijs Jansen, vanaf 1975 eveneens lid van de Controle Commissie. Ondersteunend lid vanaf 1967 en benoemd tot werkend lid in 1982 is Thijs ons, veel te vroeg, op 62- jarige leeftijd, ontvallen. Onze deelneming gaat uit naar familie en nabestaanden. Feyenoord-Ajax Ajax stond voor de volgende krachtsinspanning, in de Rotterdamse Kuip tegen Feyenoord, de enige ploeg die het Ajax nog lastig zou kunnen maken in de race naar de titel. Vooraf was er veel belangstelling van alle media, de wedstrijd werd "live" op de televisie uitgezonden. Beide ploegen hadden vooraf een beetje dezelfde problemen. Twijfel over de vorm en wat gemis aan vaste keus van spelers. Opvallend was het debuut van Nwankwo Kanu als basisspeler in het eerste elftal. Hij vierde dat met de openingstreffer in een periode dat Ajax het beste van het spel had. Al in de tweede minuut had Ajax de leiding kunnen nemen nadat Peter van Vossen door Ulrich van Gobbel werd neergehaald in het strafschopgebied. Er zijn echter maar heel weinig scheidsrechters die dan al de bal op de stip durven te leggen. De problemen voor ons team ontstonden in de tweede helft toen Feyenoord even een wat grotere agressiviteit aan de dag legde, Ajax daardoor geen kans meer zag de bal in de ploeg te houden en de Rotterdammers binnen tien minuten een 2-1 voorsprong namen om die niet meer uit handen te geven. Het betekende de derde nederlaag /V I A V AA A f. A 7 I M F AA Cl 1QQA 11

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 11