Pim van Dord Karriere 7 Foto: Louis van de Vuurst door Simon Zwartkruis Pim van Dord is geboren en getogen in Amsterdam en voetbalde vanaf de jeugd bij Ajax. Hij schopte het tot vaste eerste elftalspeler maar op het moment dat het Oranje-shirt realiteit leek te worden, brak een blessure zijn loopbaan. Vanaf het midden van de jaren tachtig is Van Dord fysiotherapeut van Ajax-1 1. De Jeugd "Ik ben geboren in de Berenstraat, vlakbij de Westertoren. Mijn ouders hadden daar een wasserette, tegenwoordig zit er een was verkocht mijn vader de wasserette en verhuisden we naar de Pijp, waar hij schilder werd. Mijn jeugdjaren speelden zich af op de Albert Cuyp en in speeltuin restaurantje in dat pand. Toen ik bijna drie 'Hendrik de Keijzer'. Daar lag een soort grindvlakte, waar we dag in dag uit voetbalden. Die speeltuin bestaat nog steeds, maar is inmiddels onherkenbaar veranderd. Het heerlijke leven op straat werd elke dag hinderlijk onderbroken door school. In eerste instantie de Montessori school, maar daar moest ik vanaf van m'n ouders. Ik werd er te vrij gelaten, spande me alleen in voor de vakken waar ik goed in was, zoals rekenen. Ik stapte over naar de Vondelschool, waarna ik de HBS ging doen, op het huidige Berlage Lyceum. Die heb ik nooit afgemaakt, ik genoot iets teveel van mijn vrije tijd. Gelukkig heb ik later alsnog het HAVO-diploma gehaald, zodat ik op m'n 24ste kon gaan studeren. Ik speelde al geruime tijd bij Ajax in het eerste en merkte dat ik elke dag enkele uurtjes over had. Ben ik fysiotherapie gaan studeren, dat boeide me al een tijdje. Woensdag was de vrije dag en ook op maandag, de verzorgingsdag, kreeg ik van Ajax vrijaf om te studeren. De overige uren mocht ik van school vrij invullen. Op trainingskamp en in de bus, ik had altijd wat studieboeken bij me. Heeft me toch een leuk baantje opgeleverd." 2. De eerste club "Ik had nooit ergens anders gevoetbald voordat ik bij Ajax kwam. Ik was tien jaar, begon in de pupillen. Dat ging destijds een tikkie anders dan nu. Ik meldde mezelf aan en moest voor een ballotagecommissie verschijnen. Drie wijze heren, die me allemaal vragen over voetbal stelden. Nee, niet over m'n achtergrond, dat is meer iets voor AFC. Na dat gesprek moesten alle nieuwe jongetjes opdraven voor een training. En daar viel ik blijkbaar goed in de smaak. Het verdelen van de posities is ook een verhaal apart. Dat ging gewoon met hand opsteken. We zaten in de 1 A V AA A f A 1 I KI C A A Cl A C\C\A

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 103