en het nationale Nigeriaanse elftal, zonder Finidi George, want die hield het roodwit om zijn schouders. Deze trip diende als voorbereiding voor de tweede helft van het seizoen, met de wat onzekere factor dat de reis nogal lang zou zijn (twaalf uur vliegen) en de selectie natuurlijk te maken zou krijgen met een flink tijdsverschil, vooral als het weer huiswaarts zou keren. De jetlag viel achteraf wel mee. Na terugkeer in Amsterdam, in de vroege ochtend van 10 januari, werd onmiddellijk het vaste ritme opgepakt met een training. In de loop van die week, op weg naar de eerste ontmoetingen in het nieuwe jaar tegen MW, hadden enige spelers toch wel wat last van slapeloosheid en vielen de krachten wat weg maar niet in verontrustende mate. De resultaten van de wedstrijden in Bangkok waren enigszins teleurstellend, het vertoonde spel zag er prima uit. Tegen Nigeria werd nipt met 2-1 verloren en tegen Gremio werd de eindstand (2-2) al bij rust bereikt en benutte Gerard van der Lem de tweede helft om alle spelers aan het werk te zien. Een strafschoppenserie werd door de Brazilianen ietsje beter genomen, zodat Ajax als vierde eindigde. Uw chroniqueur zag het, onverwacht, tijdens een rechtstreekse televisie-uitzending in Dubai en het enthousiasme waarmee de commentator gewag deed van de "Brazilian-style" van Ajax deed hem goed. Competitie De hervatting van de PTT Telecompetitie vond op 16 januari plaats met de thuiswedstrijd tegen MW. Met een grotendeels fitte selectie (alleen Edgar Davids en Robbie Alflen bleven geblesseerd) kende Ajax een "internationale" bank met Stanley Menzo, Peter van Vossen, Dan Petersen, Michel Kreek en Stefan Pettersson. In een weer vol huis werd het een aantrekkelijke wedstrijd met prachtige voetbalmomenten. Eerst poeierde Frank Rijkaard na het kaatsen met de borst door Ronald de Boer van 25 meter de 1-0 tegen de touwen. Vervolgens zag MW kans snel op 1-1 te komen. Nog voor rust kon de echte voetballiefhebber smullen van een balcirculatie tussen Ronald de Boer, Danny Blind, Jari Litmanen, Frank Rijkaard en weer Danny Blind die de bal tegen het net volleerde. "lets wat eigenlijk alleen maar in trainingspartijtjes lukt", zo zei Danny Blind na afloop. "Maar in een wedstrijd is dat natuurlijk veel mooier". In een mindere tweede helft (misschien toch nog een lichte terugslag van de Bangkok-reis) bepaalden Jari Litmanen en Mare Overmars de eindstand op 4-1. WK en EK De eerste oefenwedstrijd van het Nederlands Elftal in de aanloop naar het wereldkampioenschap werd in en tegen Tunesië gespeeld. Een ploeg, wellicht vergelijkbaar Marokko, tegenstander in de eerste ronde. Door de selectie van Danny Blind, Frank en Ronald de Boer, Mare Overmars en Frank Rijkaard was Ajax andermaal hofleverancier van Oranje. Aan het resultaat van de wedstrijd (2-2) dient weinig waarde gehecht te worden omdat oefenwedstrijden andere doelstellingen hebben dan de winst. Nog maar net bekomen van de WK-loting werd op 22 januari alweer geloot, nu voor kwalificatiewedstrijden voor het Europees Kampioenschap 1996 dat in Engeland zal worden gespeeld. Tussen september '94 en november '95 zal Nederland het in de voorronde moeten opnemen tegen Noorwegen, Tsjechië, Wit Rusland, Malta en Luxemburg. In deze poule gaan in ieder geval de eerste twee ploegen over en Nederland moet daar natuurlijk bij zijn. Het heeft even geduurd maar nu is het bijna zover. De Stichting COTASS, dat staat voor Club Orientated Ticketing Authorisation System for Stadiais er in geslaagd alle clubs in de PTT Telecompetitie zover te krijgen aan een project mee te doen dat vier jaar geleden is gestart op initiatief van Feyenoord, PSV, FC Groningen en Ajax. Het zou te ver voeren om op deze plaats tot in detail uitleg te geven omtrent de toepassing van de Clubcard. Het komt er uiteindelijk op neer dat het zonder Clubcard per ingang van het nieuwe seizoen niet meer mogelijk is wedstrijden in het betaalde voetbal te bezoeken. Alles wat te maken heeft met de verkoop van kaarten aan het publiek kan worden geautomatiseerd, zodat vooraf te bepalen valt welke mensen een club in huis haalt bij thuiswedstrijden. Dit brengt in ieder geval een grotere mate van veiligheid met zich mee waardoor termen als risicowedstrijden tot het verleden zullen gaan behoren. Bovendien kan straks iedereen met een Clubcard bij een verkooppunt van de Staatsloterij terecht om een kaartje voor welke wedstrijd ook te kunnen kopen. Als test vindt op zondag 8 mei de primeur plaats bij de wedstrijd Willem II -Ajax. Ajax Supportersvereniging De traditionele nieuwjaarsreceptie van de Ajax Supportersvereniging vond dit jaar in Utrecht plaats. De Jaarbeurshal werd als locatie gekozen vanwege de centrale ligging en omdat er nogal wat mensen werden verwacht. Het is overigens niet ondenkbaar dat in 1995 de nieuwjaarsbijeenkomst in een nog grotere ruimte zal moeten plaatsvinden want de aanwas van nieuwe leden blijft opmerkelijk. Secretaris Jan Buskermolen kon met trots voor de aanvang van de wedstrijd tegen Vitesse laten aankondigen dat de supportersvereniging van Ajax inmiddels die van Feyenoord was voorbijgegaan in het aantal leden en zich thans de grootste supportersvereniging van Nederland mag AIAV M A f, A 7 I N F APRIL 1994 7

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 9