uit de volgende cijfers: in 9 wedstrijden van 15 minuten scoorden wij 57 goals en kregen er 9 tegen. Logisch dat de topscorer een Ajacied was: Dave van de Bergh met 15 treffers. Ook de nummers twee en drie waren Ajacieden, respectievelijk Nordin Wooter (lOx) en Robert Gehring (8x). Van 7 t/m 11 januari vertoefde de A 1 in het zuiden van Duitsland, waar werd deelgenomen aan het internationale zaalvoetbaltoernooi van Lindenberg (bij Lindau). Na een prettige ontvangst in hotel Ellerhof begon voor Ajax het toernooi op zaterdag en was het direct weer raak, want de organiserende club Lindenberg werd met 13-1 afgedroogd en ook Dukla Praag redde het niet (8-3). Een dag later werden Sankt Gallen (3-2) en München 1860 (5-2) naar een nederlaag gespeeld. In de halve finale moest Ajax daarna aantreden tegen een selectieteam uit Vorarlberg (Oostenrijk) en het werd met schitterend aanvallend spel 7-1 voor Ajax. Dat betekende opnieuw een finale en wel tegen FC Augsburg, de kampioen van Duitsland 1992/1993, die zich geplaatst had ten koste van Fortuna Düsseldorf, Stuttgart, Vorarlberg en FC Zurich. Het publiek, dat opnieuw verrukt was over het vertoonde spel, zag Ajax verdiend met 4-1 winnen. Wederom sleepte Ajax de topscorerprijs in de wacht, al moesten Nordin Wooter en Patrick Kluivert die eer wel delen met ieder 7 doelpunten. In het hotel werd Ajax ontvangen met koeiebellen en champagne. De volgende dag was gereserveerd voor een ontspannen dagje skiën in Oostenrijk. Een hele ervaring voor bijna alle spelers, want alleen Dave van de Bergh had dit al eens meer gedaan. Na een ochtend les, onder een stralende zon en in verse sneeuw, konden de meesten in de middag al een eenvoudige afdaling maken. Op dinsdag werd tenslotte afscheid genomen van de zeer gastvrije Algau-streek. Hans Bijvank In competitieverband speelde de A 1 alleen in en tegen Volendam. Het werd een matige wedstrijd, waarin Ajax de leiding nam door Titi Ohemeng, vervolgens diverse kansen kreeg, maar het geluk niet mee had. Zo troffen Landzaat en Kluivert beiden de paal. Volendam kwam in de tweede helft door een afstandschot gelijk, hoewel zij tot dan toe nog niet voor onze goal waren geweest. Ajax testte nog een paar maal het houtwerk en uiteindelijk rondde Kluivert een goede pass van Mendel Witzenhausen af, waarmee de winst zeker werd gesteld. Een hogere score zat er ditmaal niet in (2-1). Cas Harms Junioren A 2 Door de vele afgelastingen is het A 2-elftal weinig in actie geweest. In de wedstrijd tegen Hollandia moest er flink wat energie gespendeerd worden tegen een stugge tegenstander. In een wisselvallige eerste helft werd dankzij Guillermo Edwards, via een doorloopbal van Arno Splinter, de leiding genomen. Direct na rust werd het 1-1, door gebrek aan concentratie. Daarna ontspon zich een rommelige wedstrijd met weinig goed voetbal. Een schitterend genomen vrije trap door Julien Emanuelson betekende 2-1 en was het enige hoogtepunt in de tweede helft. Via wederom Guillermo Eén van de doelpuntenmakers van Ajax in de met 3-1 gewonnen wedstrijd tegen Volendam. Nordin Wooter tracht zijn evenwicht en balbezit te behouden. Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 81