Karrière 7 Foto: Louis van de Vuurst door Simon Zwartkruis Stanley Menzo was de laatste Ajacied die aan bod kwam in de rubriek Karriere 7. Is Menzo een voetballer die al vanaf de jeugd bij Ajax voetbalt, onze nieuwe gast, Peter van Vossen, heeft een volledig andere achtergrond. Die wordt in deze aflevering duidelijk naar voren gebracht. 1. De Jeugd "Ik kom uit een gezin met zestien kinderen, heb negen zussen en zes broers. Ikzelf was het veertiende kind. Het was dus altijd druk bij ons thuis, echt reuze gezellig. We woonden redelijk ruim in Zierikzee en er gaan nu eenmaal veel makke schapen in één hok. We zijn vrij streng gereformeerd opgevoed. Op zondag mochten we de deur niet uit en doordeweeks was het verboden in clubverband te voetballen. Op zondag na was ik altijd op straat te vinden of ik ging met één van mijn broers mee op de vrachtwagen. School boeide me niet zo. Ik ging wel altijd naar de lessen, maar was daar een heel druk ventje, vond lol trappen leuker dan leren. Na de lagere school heb ik nog drie jaar op de LTS gezeten, om automonteur te worden. Maar op m'n vijftiende ben ik daar mee gestopt en ben gaan werken. Ik pakte alles aan. Eerst heb ik een tijdje bij m'n vader gewerkt, die is tuinarchitect. Daarna heb ik in de duinen gewerkt, helmplanten en hout sjouwen. Ontzettend zwaar werk. Vervolgens ben ik, als klusjesman, in Borssele in de kerncentrale gaan werken. Hoewel ik nu met voetballen mijn brood verdien heb ik er achteraf spijt van dat ik mijn school nooit heb afgemaakt. Wat dat betreft mogen de huidige jonge talenten bij Ajax hun handen dichtknijpen met de goeie studiebegeleiding en alle voorzieningen die er voor ze zijn." 2. De eerste club "Je hebt in Zierikzee twee voetbalclubs, een zaterdag- en een zondagvereniging. Vanwege mijn gereformeerde achtergrond was het vanzelfsprekend dat ik op zaterdag ging spelen, bij MEVO. Een gezellige, gemoedelijke club, op niet al te hoog niveau. Vooral de onbevangen manier van voetballen kan ik me nog goed herinneren. Ik zwierf over het hele veld om de bal op te pikken en dan richting doel op te stomen. 7 A

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 76