beproeven. Zo konden we constateren, dat onze trainer een gelukkige avond had en "bakken" geld uit de diverse fruitautomaten sleepte. In de late uurtjes werd wederom een bezoek gebracht aan het stadscentrum, waar de trainer met de grote groep zijn gewonnen fortuin weer snel zag slinken. De zondag werd doorgebracht met ondermeer een lichte strandtraining, zwemmen en tennis terwijl een maaltijd voor een fantastisch slot aan dit minitrainingskamp zorgde. Het viel bij de jongens bijzonder in de smaak en een woord van hulde is zeker op zijn plaats voor onze selectie, die de naam van Ajax zeer hoog heeft gehouden. Dit geeft hoop voor de rest van de loodzware competitie, want saamhorigheid is een belangrijke basis voor goede resultaten. Tot slot een woord van dank aan de Evenementencommissie, met name Jan Buskermolen, die er alles aan had gedaan om het ieder naar de zin te maken en daar uitstekend in is geslaagd. Dolf van Zoest Ajax 2 In Purmerend kon Purmersteyn, dat enkele flink uit de kluiten gewassen spelers in de gelederen had, met "kick and rush" voetbal tot medio de eerste helft de ongelijke strijd volhouden. Toen begon de conditie te spreken walste een opmerkelijk goed spelend Ajax zijn tegenstander plat. Via treffers van Ron de Vries, Nuno Fereira en Ricardo Broks (allen 2x), Marcel Menzo, Matsumitsu Takoh en Richard Louwers werd het zeer verdiend 9-1. Helaas konden wij dat goede spel een week later tegen CS W niet opnieuw aanschouwen. Mede debet hieraan is wel de (voor ons) steeds moeilijke tegenstander CSW, dat ons een lesje gaf in het honderd procent voor elkaar willen werken, met een niet aflatende inzet van begin tot het eind. Wij kwamen hierdoor niet in ons spel en gelet op onze slechte organisatie in de tweede helft waren we zelfs rijp voor de "slachtbank". Gelukkig stak onze doelman Rudolf Hollaender in grote vorm en kwamen we met een gelijk spel nog goed weg, daarbij geholpen door de CSW- voorwaartsen, die enkele goede mogelijkheden op een treffer om zeep brachten. Eindstand 1-1, waarbij de Ajax- goal van het hoofd van Ricardo Broks kwam. Rob Been Sr Ajax 3 Ajax 3 kwam in de afgelopen weken slechts enkele keren binnen de lijnen. Tegen Geinoord begonnen we zeer goed, kregen enkele droomkansen, maar benutten er slechts één. Geinoord proefde mogelijkheden, kwam langszij en zag zelfs een goal afgekeurd. In de tweede helft werd het allemaal minder, maar pas toen Ajax 2-1 scoorde, bleek de tegenstander opgebrand en konden we zelfs met een ruime 4-1 van het veld stappen. Vos (slechts 2x), De Vos en Spaargaren waren succesvol. Over de uitwedstrijd tegen Zeeburgia valt niet veel te vertellen. Een zeer slechte tegenstander en ondanks de monsterscore van 15-0 speelde Ajax niet best. Het liet zich af en toe verleiden even dom te spelen als zijn opponent. Janssen (4x), Bragonje, De Ronde, Van Leuven en Spaargaren (allen 2x), Ayou, De Vos en Been zorgden voor de Ajax-produktie. Cees Vos scoorde ditmaal niet, maar zat dan ook op de bank. Frans Grootenboer Ajax 4 Hoewel gelardeerd met voetbalsterren, weten niet zoveel mensen buiten Ajax dat er ook nog zoiets bestaat als het fenomeen "Ajax 4". De reden voor die betrekkelijke onbekendheid is gelegen in het feit dat er tot op heden geen verslagen van de wedstrijden van deze vriendenploeg werden gevonden in de kopij-bak. Jammer, want er valt genoeg te beleven in en rond dit door Jan Buskermolen geleide team van dertig-, veertig- en in een enkel geval zelfs vijftig-plussers. De competitiestart, die mijlenver achter ons ligt, begon in de allerlaagste afdeling. Zo hoort dat, wanneer je als nieuw elftal begint: onder aan de trap opstappen en zien hoever je komt. De gigantische uitslagen van de eerste wedstrijden bedorven het werkelijke voetbalplezier en lichte aandrang bij de bond zorgde ervoor dat Ajax 4 al na een paar duels een paar treden omhoog mocht. De nieuwe afdeling bleek wat meer tegenstand (en dus spelvreugde) te herbergen maar de resultaten bleven, een uitzonderlijke nederlaag daargelaten, positief. Het gevolg is dat Ajax 4 aan kop van zijn afdeling gaat. Een cruciale ontmoeting was die tegen buurman WVHEDW. Een snijdende oostenwind kon de Ajacieden niet verhinderen met volle overgave aan het karwei te beginnen. De belangen waren daar ook te groot voor. Bij winst zou WVHEDW namelijk één verliespunt minder hebben dan Ajax. In de kleedkamer viel te proeven dat zulks niet mocht gebeuren. Een bijzondere geest nam bezit van het vierde elftal, oude tijden herleefden. Het publiek, zich schuilhoudend achter alles wat maar enige beschutting kon geven tegen de wind, zag een prachtwedstrijd, met aanvankelijk Ajax-doelman Tinus van Teunenbroek in een hoofdrol. Zijn Grote Moment werd genoteerd halverwege de eerste helft toen hij met een magistrale snoekduik een strafschop van WVHEDW (nadat Ruud Haarms op slimme wijze de bal met de hand uit het doel had gehouden) onschadelijk maakte. Ron Oudendijk rondde kort daarop een vloeiende aanval, ingeleid door Joop van Nielen, af. Dat betekende dat Ajax met een 1-0 voorsprong de rust kon benutten om op adem te komen. Die adem had men in het tweede bedrijf hard nodig. Het vermetele WVHEDW bestookte het Ajax-doel en wist langszij te komen. Wie verwachtte dat Ajax ineen zou storten, was slecht op de hoogte van het karakter in de ploeg. Ron Oudendijk wachtte op het psychologisch ideale moment om Wilhelmina Vooruit terug te wijzen. Van grote afstand liet hij de bal achter de WVHEDW-goalie fladderen en dompelde daarmee zijn elftal in een wilde feestvreugde. De voortreffelijke scheidsrechter (onder meer géén rood voor Ruud Haarms na zijn handsbal in de zestien meter) floot net op tijd af, zodat het in de Ajax-4 kringen nog lang gezellig onrustig kon blijven. Het kampioenschap is in zicht. Ben Tornato AJAX MAGAZINE APRIL 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 70