Moeilijk maar niet hopeloos nog Ajax zaterdag Ajax 1 Het eerste elftal, dat het in de competitie alles behalve voor de wind gaat, trachtte zowel het ritme als de teamgeest op peil te houden met een minitrainingskamp in Zandvoort en een vriendschappelijke ontmoeting tegen Zandvoortmeeuwen (2-0). Ook werd er geoefend tegen Animo (2-3), SDO (3-0) en onze Al (5-3). Voor de competitie moest worden aangetreden tegen Rozenburg en helaas werd deze belangrijke ontmoeting met 2-1 verloren. Enkele elementaire fouten in de defensie deed ons al na twintig minuten achter de feiten aanlopen. Hoewel het kort na rust 2- 1 werd (Robin Fokke) en Ajax nog een aantal goede kansen kreeg, wist het niet langszij te komen. Door de positie op de ranglijst sloop de nervositeit toch langzaam in het team. Dat bleek ook in de thuiswedstrijd tegen Volendam. Een behoorlijk spelend Ajax kwam voor rust op een 2-0 voorsprong, door goals van Renato Dijksterhuis en Robin Fokke. Maar daarna werden de fraaiste kansen op een hoge uitslag verprutst en op het moment dat de Volendammers met tien man verder moesten, werd men bij Ajax steeds onzekerder en het veldspel al maar slechter. Gelukkig wisten de Volendammers slechts een keer van deze paniek te profiteren, waardoor Ajax een zwaar bevochten 2-1 zege boekte. Geen geluk De zege over Volendam leverde jammer genoeg niet voldoende zelfvertrouwen op om Scheveningen te kunnen verslaan. In een voor het publiek zeer aantrekkelijke Ronald Barkema zet zich namens Ajax zaterdag 1 in. Er is nog een vleugje hoop dat het Eersteklasse- schap wordt behouden. Foto: Louis van de Vuurst de zege nog uit handen te geven. De angst voor degradatie wordt steeds groter, maar wij blijven hopen, dat we het alsnog zullen redden. wedstrijd had Ajax het geluk niet aan zijn zijde en moest het toezien, hoe men reeds na tien minuten tegen een achterstand aan liep. Langzaam herstelde Ajax zich van deze tegenslag, maar toen het in de blessuretijd van de eerste helft 2-0 werd was het eigenlijk bekeken. Gezegd dient te worden dat de hele ploeg hard gewerkt heeft om te trachten de bakens te verzetten, maar een fysiek zeer sterk Scheveningen was te geraffineerd om Wim Heisterkamp Minitrainingskamp De Ajax zaterdagselectie mocht weer het genoegen smaken om een weekend in het vakantiepark Grandorama in Zandvoort te vertoeven. Daaraan gekoppeld was een wedstrijd tegen Zandvoortmeeuwen, waaraan door de gehele selectie werd deelgenomen en die een 2-0 overwinning opleverde. 's Avonds werd er Italiaans gegeten, waarna men in het casino zijn geluk kon r* -t

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 69