Peter van Vossen dacht blijkbaar: "wat Dan kan, kan ik ook" en scoorde de volgende drie goals. Vooral de vijfde treffer was van ongekende schoonheid. Na een combinatie met Kanu slalomde Dan Petersen in een steeds hoger tempo langs vier verdedigers om vervolgens de bal breed op Peter van Vossen te plaatsen. Dit kat-en-muis spelletje eindigde dus in 6-0. Matig spel Tegen Vitesse zag het er op papier veelbelovend uit. In onze opstelling vielen zien. Geen combinaties, geen snelheid in balcirculatie en gebrek aan pressie gaf Vitesse de gelegenheid veelvuldig in de aanval te gaan. Het was aan de individuele klasse van Dan Petersen te danken dat Ajax op 1-0 kwam. De tweede helft werd in ieder geval een stuk beter dan de eerste 45 minuten. Dries Boussatta (in het veld gekomen voor Dan Petersen) stond aan de basis van de tweede goal door Martijn Reuser. Twee minuten later bleef de achterhoede van Vitesse voor vermeend buitenspel staan en Tijdens Ajax 2 - Feyenoord 2 was er een hoofdrol weggelegd voor centrumverdediger Hans van de Haar. Hij legde Feyenoord-spits Mike Obiku vrijwel volledig aan de ketting. Foto: Louis van de Vuurst de namen van Stanley Menzo, Tarik Oulida, Dan Petersen en Nwankwo Kanu op. Helaas was de eerste helft niet om aan te verschalkte Martijn Reuser de doelman met een lepe lob waarmee hij Ajax naar 3-0 tilde. Edgar Davids verliet na een uur het veld. Na een langdurige blessure had hij zijn rentree gevierd en Davids kon terug zien op een geslaagde wedstrijd. Na 3-1 kopte Ali Fattouchi uit een voorzet van Michel Kreek Ajax keurig naar 4-1Die uitslag werd op het wedstrijdformulier ingevuld. Feyenoord De wedstrijd tegen Feyenoord werd in het Olympisch Stadion gespeeld omdat een dag later Ajax 1 in de kwartfinale van het KNVB Bekertoernooi in De Meer tegen Helmond Sport moest aantreden. Veel trainers uit het betaald voetbal en een zeer talrijk publiek zagen een redelijke eerste en een mindere tweede helft. Ajax 2 speelde met slechts Stanley Menzo, Clarence Seedorf en Nwankwo Kanu als A- selectie-infiltranten, terwijl Feyenoord met Harvey Esajas, Dean Gorré, Mike Obiku en Arnar Gunnlangsson een extra eerste-elftal impuls had. De eerste vijftien minuten waren duidelijk voor de Rotterdammers, die echter niet echt durfden door te drukken. Blijkbaar zit er ook bij het tweede elftal van Feyenoord de angst erin om van Ajax te verliezen. De eerste goede aanvalsopzet van Ajax betekende 1-0 door Menno van Appelen. Hans van de Haar bracht met een kopbal de ruststand op 2-0. Aanvankelijk bleef Ajax in de tweede helft kansrijk. Een doelpoging van Hans van de Haar belandde op de lat en de ingevallen Nordin Wooter wilde de keeper met een schaarbeweging op 35 meter voor zijn doel in de luren leggen, hetgeen mislukte. Daarna ging het bij Ajax wat minder en kwamen er voor Feyenoord kansen. Stanley Menzo deed die echter klassevol teniet. Een misverstand in de verdediging van Feyenoord stelde André Ooyer in staat de eindstand op 3-0 te brengen. Vermeldenswaardig is dat de altijd gevaarlijke Obiku door Hans van de Haar aan de ketting werd gelegd. Ook is een compliment aan Ignatio Tuhuteru op z'n plaats, omdat hij van de eerste tot de laatste minuut niet alleen keihard werkte, maar ook met een aantal schitterende acties zijn medespelers in staat stelde te scoren. AJAX MAGAZINE APRIL1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 66