r 3 4. OT Zondag 6 februari 1994 PSV - Ajax 4 - 1 (2-0) Philips-stadion, Eindhoven 27.400 Scheidsrechter: Jaap Uilenberg PSV: De Ron; Van Tiggelen, Wouters, Popescu, Heintze; Linskens, Numan, Koeman; Lamptey (68. Van Ankeren), Kieft (83. Meyer), Kalusha. Trainer: Aad de Mos Ajax: Van der Sar; Silooy, Blind, Van den Brom (52. Oulida), F. de Boer; Rijkaard, Litmanen (60. Petersen), Pettersson; Finidi, R. de Boer, Overmars. Trainer: Louis van Gaal Scoreverloop: 12. 1 - 0 Numan, 25. 2 - 0 Lamptey, 30. 3 - 0 Kieft, 49. 4 - 0 Lamptey, 89. 4 -1 Overmars 5 Zondag 9 februari 1994 Sparta - Ajax 0 - 1 (0-0) I Stadion Spangen, Rotterdam 12.000 Scheidsrechter: John Blankenstein Sparta: Metgod; De Bruin, Veldman, Van den Berg, G. de Nooijer; Jalink, Van Eek (68. Krijgsman), Sandel (64. Van der Laan), Schreuder, Bogarde; D. de Nooijer. Trainer: Han Berger Ajax: Van der Sar; Silooy, Blind, Oulida, F. de Boer; Rijkaard, Litmanen (77. Van den Brom), Davids; Petersen, Van Vossen (64. Pettersson), Overmars. Trainer: Louis van Gaal Scoreverloop: 55.0 - 1 F. de Boer Scheidsrechter: Trainer: FC Utrecht: Trainer: Zondag 20 februari 1994 Ajax - FC Utrecht 3 - 0 (3-0) Ajax-stadion, Amsterdam 19.222 Jan Wegereef Van der Sar; Silooy, Blind, Oulida, F. de Boer; Seedorf, Litmanen (73. Kanu), Davids; Petersen, Pettersson, Overmars. Louis van Gaal Van Ede; Vierklau, Van der Net, Roest, Van der Meer (31. Van der Ark); Plugboer, Van Kessel, Bijl, De Jong; De Koek, De Kruijff. Leo van Veen 4. 1 - 0 Seedorf, 14. 2 - 0 Litmanen, 32. 3 - 0 Davids m - - MAf, A7INF APRII PSV - Ajax Bijzonderheden De wedstrijd wordt om zes uur 's avonds gespeeld in het uitverkochte Philips- stadion. Dit om een directe televisie uitzending via de NOS mogelijk te maken. Eerder die middag speelt concurrent Feyenoord in De Kuip gelijk tegen NAC. Ajax lijdt zijn tweede nederlaag van het seizoen. Na twee minuten krijgt PSV-speler Jan Wouters reeds de gele kaart na een overtreding op Jari Litmanen. Later in de wedstrijd wordt ook Frank de Boer met geel bestraft. Commentaar Wim Kieft: "Voor deze wedstrijd hielden wij met alle, rekening. Het is duidelijk dat Ajax dit seizoen boven de andere ploegen uitsteekt. Aan de andere kant wisten we ook dat Ajax zijn zwakke plekken heeft. Daar zijn we van uit gegaan en wonder boven wonder hebben we onze bedoelingen in praktijk kunnen uitvoeren." Louis van Gaal: "Ik ga er vanuit dat dit een incident is, want ik heb spelers fouten zien maken die zij en ik niet begrijpen. Deze nederlaag heeft niets te maken met onvolwassenheid, daar waren de fouten te bizar voor." Ronald de Boer: "We hebben vanavond een black-out gehad." Aad de Mos: "Deze wedstrijd was ideaal om frustraties van je af te spelen. Zo'n duel werkt als doping. Op dit resultaat moeten we nu zien voort te borduren." 4 Afgetroefd in Eindhoven! Beter dan deze foto, waarop Jan Wouters sneller bij de bal is dan Jari Litmanen, kan het verhaal van de topper Ajax - PSV niet worden weergegeven.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 58